Pediatrik Travma Kursu

07.12.2019 - 08.12.2019

Pediatrik Travma Kursu

07.12.2019 Program Bilgisi

08:00 - 09:00 Kurs Oturumu
1. Oturum

  • Moderatör
    • 08:00 - 09:00
      • Ali Fuat KARATAŞ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10
      • Hasan Hilmi MURATLI
      • Ali Fuat KARATAŞ
      • Mehmet İsmail Safa KAPICIOĞLU
    • 08:10 - 08:25 Çocuk kırıkları erişkin kırıklarından niçin farklıdır?
      • Önder KALENDERER
    • 08:25 - 08:35 Kırık İyileşmesi
      • Sema ERTAN
    • 08:35 - 08:50 Büyüme plağı ve yaralanmaları
      • Mehmet Cemalettin AKSOY
    • 08:50 - 09:00 Tartışma
09:00 - 09:45 Kurs Oturumu
2. Oturum

  • Moderatör
    • 09:00 - 09:45
      • Önder KALENDERER
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:10 Çocuk kırıklarında komplikasyonlar
      • Volkan KILINÇOĞLU
    • 09:10 - 09:20 Çocuk kırıklarında Konservatif- cerrahi sınırlar
      • ALİ TURGUT
    • 09:20 - 09:35 Alçılama Teknikleri
      • Ali ŞEKER
    • 09:35 - 09:45 Tartışma
09:45 - 10:00 ARA
Kahve Arası
10:00 - 11:15 Kurs Oturumu
3. Oturum

  • Moderatör
    • 10:00 - 11:15
      • Hüseyin ARSLAN
  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:10 Distal radius ve ulna kırıkları
      • Kubilay BENG
    • 10:10 - 10:25 Radius ulna cisim kırıkları
      • Erman CEYHAN
    • 10:25 - 10:35 Radius boyun kırıkları– Monteggia kırıkları çıkıkları
      • Fatih İNCİ
    • 10:35 - 10:45 Suprakondiler humerus kırıkları: Kapalı redüksiyon perkütan fiksasyon
      • Mehmet Nuri KONYA
    • 10:45 - 11:00 Suprakondiler humerus kırıkları: Açık redüksiyon yöntemleri nörolojik-vasküler yaralanma yönetimi
      • Emel GÖNEN BAŞ
    • 11:00 - 11:15 Tartışma
11:15 - 12:00 Kurs Oturumu
4. Oturum

  • Moderatör
    • 11:15 - 12:00
      • Güzelali ÖZDEMİR
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:30 Lateral ve Medial kondiler fizis kırıkları
      • Ahmet Hamdi AKGÜLLE
    • 11:30 - 11:40 Humerus cisim ve proksimal humerus kırıkları
      • Mahmut KALEM
    • 11:40 - 11:50 Klavikula kırıkları
      • İsmail Hakkı KORUCU
    • 11:50 - 12:00 Tartışma
12:00 - 13:00 ARA
Öğle Yemeği
13:00 - 14:00 Kurs Oturumu
5. Oturum: Cerrahi Teknik

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:00
      • Hasan Hilmi MURATLI
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:10 I- TEN uygulama teknikleri
      • Mehmet Bartu SARISÖZEN
    • 13:10 - 13:20 II-Humerus cisim kırığı elastik intramedüller çivileme
      • Mahmut KALEM
    • 13:20 - 13:30 III-Suprakondiler humerus kırığı kapalı redüksiyon ve perkütan pinleme
      • Tolga ONAY
    • 13:30 - 13:40 IV-Suprakondiler humerus kırığı açık redüksiyon ve fiksasyon
      • ALİ TURGUT
    • 13:40 - 13:50 V-Ön kol cisim kırıkları kapalı redüksiyon ve alçılama
      • İZZET ÖZAY SUBAŞI
    • 13:50 - 14:00 VI-Ön kol cisim kırıkları elastik intramedüller çivileme
      • Önder KALENDERER
14:00 - 15:00 Kurs Oturumu
6. Oturum

  • Moderatör
    • 14:00 - 15:00
      • Cemil YILDIZ
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Çocuk istismarı
      • Hakan KAR
    • 14:15 - 14:30 Pediatrik olgularda çoklu travmaya yaklaşım
      • Güzelali ÖZDEMİR
    • 14:30 - 14:45 Kompartman sendromu
      • Hüseyin GÜNAY
    • 14:45 - 15:00 Tartışma
15:00 - 15:15 ARA
Kahve Arası
15:15 - 16:10 Kurs Oturumu
7. Oturum

  • Moderatör
    • 15:15 - 16:10
      • Hasan Hilmi MURATLI
  • Konuşmacı
    • 15:15 - 15:30 Çocuklarda patolojik kırıklar
      • Evrim ŞİRİN
    • 15:30 - 15:45 Kemik kalitesi kötü hastada yaklaşım
      • Güney YILMAZ
    • 15:45 - 16:00 Travma sonrası deformite tedavi seçenekleri
      • Salih MARANGOZ
    • 16:00 - 16:10 Tartışma
16:10 - 17:00 Kurs Oturumu
8. Oturum

  • Moderatör
    • 16:10 - 17:00
      • Hakan ŞENARAN
  • Konuşmacı
    • 16:10 - 16:25 Pelvis kırıkları
      • Hüseyin Hakan KINIK
    • 16:25 - 16:35 Torakolomber omurga yaralanmaları
      • Mehmet Atıf Erol AKSEKİLİ
    • 16:35 - 16:45 Servikal omurga yaralanmaları
      • Murat SONGÜR
    • 16:45 - 17:00 Tartışma

08.12.2019 Program Bilgisi

08:00 - 09:30 Kurs Oturumu
9.Oturum

  • Moderatör
    • 08:00 - 09:30
      • Avni İlhan BAYHAN
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 Femur boyun ve pertrokanterik kırıklar
      • Mehmet Müfit ORAK
    • 08:15 - 08:30 Femur cisim kırıkları konservatif tedavi
      • İlker Abdullah SARIKAYA
    • 08:30 - 08:45 Femur cisim kırıkları. Cerrahi tedavi 1-intramedüller fiksasyon
      • Timur YILDIRIM
    • 08:45 - 09:00 Femur cisim kırıkları. Cerrahi tedavi 2- plak fiksasyon -ekstramedüller fiksasyon
      • Mehmet Ali TALMAÇ
    • 09:00 - 09:15 Distal femur kırıkları
      • Serhan ÜNLÜ
    • 09:15 - 09:30 Tartışma
09:30 - 10:00 ARA
Kahve Arası
10:00 - 11:30 Kurs Oturumu
10. Oturum

  • Moderatör
    • 10:00 - 11:30
      • Ali BİÇİMOĞLU
  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:10 Patella kırıkları
      • Avni İlhan BAYHAN
    • 10:10 - 10:20 Tibia eminensiya kırıkları
      • Emrah ÇALIŞKAN
    • 10:20 - 10:35 Tibia proksimal uç kırıkları
      • Murat OTO
    • 10:35 - 10:50 Tibia cisim kırıkları
      • Mehmet Serhan ER
    • 10:50 - 11:05 Ayak bileği kırıkları Tillaux ve triplane kırıkları
      • Ümit TUHANİOĞLU
    • 11:05 - 11:15 Alt ekstremite yumuşak doku defektlerinin rekonstriksiyonu
      • Mehmet Ali ACAR
    • 11:15 - 11:30 Tartışma
11:30 - 12:30 Kurs Oturumu
11. Oturum: Cerrahi Teknik

  • Moderatör
    • 11:30 - 12:30
      • Hasan Hilmi MURATLI
  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:40 I-Femur kırığı kapalı redüksiyon ve pelvipedal alçılama
      • İlker Abdullah SARIKAYA
    • 11:40 - 11:50 II-Femur cisim kırığı elastik intramedüller çivileme
      • Timur YILDIRIM
    • 11:50 - 12:00 III-Tibia eminensiya kırığı
      • Durmuş Ali ÖÇGÜDER
    • 12:00 - 12:10 IV-Tibia cisim kırığı elastik intramedüller çivileme
      • Mehmet Serhan ER
12:30 - 13:00 ARA
Öğle Yemeği
13:00 - 14:00 Kurs Oturumu
12. Oturum

  • Konuşmacı
    • 13:00 - 14:00 Pratik uygulama: Femur-Tibia cisim kırığı elastik çivi