TND 25. Spinal Sempozyumu

28.10.2021 - 31.10.2021

spscg2021

28.10.2021 Program

14:00 - 17:25 Oturum
Premeeting Kurs-Spinal Cerrahide Girişmsel Ağrı Uygulamaları ve Nöromodülasyon
  • Moderatör
    • 14:00 - 17:25
      • Süleyman ÖZYALÇIN
      • Atilla YILMAZ
  • Konuşmacı
    • 13:57 - 14:15 Lomber Bölge Algolojik Girişimler
      • EDİP GÖNÜLLÜ
    • 14:15 - 14:30 Servikal Bölge Girişimlerve Ultrasound Rehberliğinde Algolojik Girişimler
      • Halil ÇETİNGÖK
    • 14:30 - 14:45 Spinal Kord Stimulasyonu: Perkütan-Cerrahi
      • Enver ÖZGENCİL
      • Atilla YILMAZ
    • 14:45 - 15:00 Sakral Sinir Stimulasyonu
      • Süleyman ÖZYALÇIN
    • 15:00 - 15:15 Baklofen pompası ve hedefe yönelik ilaç pompası uygulamaları
      • Tanju UÇAR
    • 15:15 - 15:20 Kahve Molası
    • 15:20 - 15:45 Pratik Uygulamalar
      LOMBER girişimler USG eşliğinde SERVIKAL girişimler Spinal Kord Stimülasyonu Sakral Stimülasyon BAKLOFEN / Ağrı Pompası
    • 15:45 - 16:10 Pratik Uygulamalar
      USG eşliğinde SERVIKAL girişimler Spinal Kord Stimülasyonu Sakral Stimülasyon BAKLOFEN/Agrı Pompası LOMBER girişimler
    • 16:10 - 16:35 Pratik Uygulamalar
      Spinal Kord Stimülasyonu Sakral Stimülasyon BAKLOFEN/Agrı Pompası LOMBER girişimler USG eşliğinde SERVIKAL girişimler
    • 16:35 - 17:00 Pratik Uygulamalar
      Sakral Stimülasyon BAKLOFEN / Agrı Pompası LOMBER girişimler USG eşliğinde SERVIKAL girişimler Spinal Kord Stimülasyonu
    • 17:00 - 17:25 Pratik Uygulamalar
      BAKLOFEN / Agrı Pompası LOMBER girişimler USG eşliğinde SERVIKAL girişimler Spinal Kord Stimülasyonu Sakral Stimülasyon
14:00 - 17:00 Oturum
Premeeting Kurs- Lomber Endoskopik Diskektomi
  • Moderatör
    • 14:00 - 17:00
      • Salih Murat İMER
      • Salim ŞENTÜRK
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Lomber Bölgede Foramen Anatomisi
      • Burcu GÖKER
    • 14:15 - 14:30 Transforaminal Endoskopik Diskektomi
      • Abdülkadir Şükrü BİRLER
    • 14:30 - 14:45 Far Lateral Disk Hernilerinde Posterolateral endoskopik Yaklaşım
      • Salim ŞENTÜRK
    • 14:45 - 15:00 Kahve Molası
    • 15:00 - 15:15 Interlaminar Pencerenin Cerrahi Anatomisi ve Intervertebral Disk ile ilişkisi
      • Aydemir KALE
    • 15:15 - 15:30 Interlaminar Endoskopik Diskektomi
      • Altay SENCER
    • 15:30 - 15:45 Mikroendoskopik Diskektomi
      • Bülent BOZYİGİT
    • 15:45 - 16:00 Kahve Molası
    • 16:00 - 17:00 Video Gösterimleri

29.10.2021 Program

08:30 - 10:00 Oturum
Yılın Bildirileri
  • Moderatör
    • 08:30 - 10:00
      • Ali DALGIÇ
      • Mesut YILMAZ
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:37 3 Boyutlu Baskılama Yöntemi İle Oluşturulan Guide Kılavuzluğunda Yapılan Unipediküler Perkütan Kifoplasti Vakalarının Değerlendirilmesi
      • İsmail KAYA
    • 08:37 - 08:43 Tartışma
    • 08:43 - 08:50 RADYOFREKANS DİSK NÜKLEOPLASTİSİNİN İNTERVERTEBRAL DİSK DOKUSUNA ETKİLERİ: DENEYSEL HAYVAN ÇALIŞMASI
      • Özgür AKŞAN
    • 08:50 - 08:56 Tartışma
    • 08:56 - 09:03 İnatçı Bel Ağrısıyla Polikliniğimize Başvuran 50 Pediatrik Hastanın Lomber MR Tetkiklerinin Değerlendirilmesi
      • Barış ERDOĞAN
    • 09:03 - 09:09 Tartışma
    • 09:09 - 09:16 DEJENERATİF LOMBER OMURGA HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILAN PEEK RODUN ERKEN DÖNEM SONUÇLARI
      • İdris GÜRPINAR
    • 09:16 - 09:22 Tartışma
    • 09:22 - 09:29 LOMBER DEJENERATİF DİSK HASTALIĞINDA DİNAMİK STABİLİZASYON SONRASI DİSK REJENERASYONU VE DEJENERASYONU
      • Mehmet Kürşat KARADAĞ
    • 09:29 - 09:35 Tartışma
    • 09:35 - 09:42 Chiari Malformasyonu Hastalarında Baş Konumu ve Servikal Omurga Diziliminin İlişkilerinin Araştırılması
      • Resul KARADENİZ
    • 09:42 - 09:48 Tartışma
    • 09:48 - 09:55 ANTERİOR RETROFARENGEAL YAKLAŞIM; ÜST SERVİKAL BÖLGENİN CERRAHİ ANATOMİSİ: KADAVRA ÇALIŞMASI
      • Derya KARATAŞ
    • 09:55 - 10:00 Tartışma
10:00 - 10:30 Kahve Arası
10:30 - 12:00 Oturum
Bilimsel Oturum 1
  • Moderatör
    • 10:30 - 12:00
      • Mehmet Murat HANCI
      • Şeref DOĞAN
  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:50 Spinal Cerrahide Minimal İnvaziv Yaklaşımlar: Kolaylıkları/Zorlukları – Neden Güncel?
      • Mehmet ZİLELİ
    • 10:50 - 11:05 Servikal Disk Hernisi Olgularında Anteriyor Perkütan Uygulamalar
      • Süleyman ÖZYALÇIN
    • 11:05 - 11:20 Servikal Disk Hernisi Olgularında Anteriyor Minimal İnvaziv Cerrahi Teknikler
      • Cüneyt TEMİZ
    • 11:20 - 11:35 Servikal Disk Hernisi ve Dar Kanal Olgularında Posteriyor Minimal İnvaziv Yaklaşımlar
      • Mehmet Erdal COŞKUN
    • 11:35 - 11:50 Servikal Omurgada Perkütan Stabilizasyon Yöntemleri
      • Yusuf Şükrü ÇAĞLAR
    • 11:50 - 12:00 Tartışma
12:00 - 13:15 Oturum
Uydu Sempozyumu - Spinal ağrıda Ağrı tedavi yöntemleri
  • Moderatör
    • 12:00 - 13:15
      • Süleyman ÖZYALÇIN
      • Atilla YILMAZ
  • Konuşmacı
    • 12:00 - 12:15 Spinal Kord Stimülasyonu Perkütan yaklaşım yöntemleri nereye, ne yöne, nereden?
      • Süleyman ÖZYALÇIN
    • 12:15 - 12:30 Spinal Kord Stimülasyonu cerrahi yaklaşım yöntemleri ve uygun hasta seçimi
      • Tanju UÇAR
    • 12:30 - 12:45 Postlaminektomi sendromunda kanıta dayalı Nöromodülasyon girişimleri
      • Atilla YILMAZ
    • 12:45 - 13:00 Spinal Kord Stimülasyonunda postoperatif takip ve komplikasyon yönetimi
      • Ferhat HARMAN
    • 13:00 - 13:15 Spinal Kord Stimülasyonu programlamasında farklı frekanslar
13:15 - 13:30 Öğle Arası
13:30 - 14:30 Oturum
Bilimsel Oturum 2
  • Moderatör
    • 13:30 - 14:30
      • Ali ARSLANTAŞ
      • Ahmet Gürhan GÜRÇAY
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 13:45 Olgu Sunumu
      • Derya KARATAŞ
    • 13:45 - 14:00 Anteriyor Mikrodiskektomi + Füzyon
      • Alparslan ŞENEL
    • 14:00 - 14:15 Anteriyor Mikrodiskektomi + Disk Protezi
      • Sait NADERİ
    • 14:15 - 14:30 Posteriyor Mikrodiskektomi
      • Rahmi Kemal KOÇ
14:30 - 15:00
Bilimsel Oturum 3
  • Moderatör
    • 14:30 - 15:00
      • Ali ARSLANTAŞ
      • Ahmet Gürhan GÜRÇAY
  • Konuşmacı
    • 14:30 - 14:40 Torakoskopi İle Diskektomi
      • Erkan KAPTANOĞLU
    • 14:40 - 14:50 Transforaminal Torakal Diskeketomi
      • Ahmet ÖĞRENCİ
    • 14:50 - 15:00 Torakoskopi İle Enstrümantasyon
      • Ali Fahir ÖZER
15:00 - 15:30 Kahve Arası
15:30 - 17:00 Oturum
Bilimsel Oturum 4

  • Moderatör
    • 15:30 - 17:00
      • Ahmet DAĞTEKİN
      • Tahsin ERMAN
  • Konuşmacı
    • 15:30 - 15:45 Spinal Tümörlerde Biyopsi: Zamanlama / Nasıl yapılmalı? / Neden Gerekli?
      • Zühtü ÖZBEK
    • 15:45 - 16:00 Omurga Tümörlerinde Perkütan Ablasyon Teknikleri: Endikasyonlar / Verimlilik
      • Nail ÖZDEMİR
    • 16:00 - 16:15 Foraminal Tümörlerde Minimal İnvaziv Cerrahi
      • Mehmet Reşid ÖNEN
    • 16:15 - 16:30 Spinal Kanal İçi (İntradural Veya Ekstradural) Tümörlerde Tek Taraflı Çıkarım
      • Feyza Karagöz GÜZEY
    • 16:30 - 16:45 Metastatik Spinal Tümörlerde Separasyon Cerrahisi/Tamamlayıcı Modaliteler
      • Serdar KAHRAMAN
    • 16:45 - 17:00 Osteoporotik Kırıklarda VP/KP Uygulamaları
      • Erkin SÖNMEZ
15:00 - 17:00 Sözlü Bildiri
Sözlü Bildiri Oturumu 1
  • Moderatör
    • 14:53 - 17:00
      • Doğan Güçlühan GÜÇLÜ
      • İlhan YILMAZ
  • Konuşmacı
    • 15:00 - 15:05 Primer C2 Tümörleri; 7 Vaka Raporu
      • İdris GÜRPINAR
    • 15:05 - 15:10 Tartışma
    • 15:10 - 15:15 SPİNAL EPİDURAL METASTAZLARDA SEPERASYON CERRAHİSİ SONUÇLARIMIZ
      • Mert ŞAHINOĞLU
    • 15:15 - 15:20 Tartışma
    • 15:20 - 15:25 YENİ BİR TEKNİK: ENDOSKOPİ ASİSTANLIĞINDA POSTERIOR TRANSMASS YAKLAŞIM İLE ODONTOID REZEKSİYONU
    • 15:25 - 15:30 Tartışma
    • 15:30 - 15:35 Atlantoaksiyal İnstabilitenin Goel-Harms Tekniği ve C1-C2 Eklemine Kafes Uygulaması ile Tedavisi
    • 15:35 - 15:40 Tartışma
    • 15:40 - 15:45 TRANSPEDİKÜLER KORPEKTOMİ SONRASI ASANSÖR KAFES UYGULAMASI: VAKA SERİSİ
      • Hüseyin DEMİR
    • 15:45 - 15:50 Tartışma
    • 15:50 - 15:55 Torakolomber Omurga Kırıklarında Perkütan Stabilizasyon: Erken Dönem Sonuçlarımız
      • AYBERK KARAMAN
    • 15:55 - 16:00 Tartışma
    • 16:00 - 16:05 SAKRAL FRAKTÜRLERDE MİNİMAL İNVAZİV CERRAHİ TEKNİK: PERKÜTAN İLİOSAKRAL ENSTRÜMANTASYON İLE TEDAVİ
      • Yahya GÜVENÇ
    • 16:05 - 16:10 Tartışma
    • 16:10 - 16:15 Osteoporotik Vertebral Kompresyon Kırıklarında Unipedikülere Karşı Bipediküler Kifoplastinin Sonuçlarının Karşılaştırılması
      • Melih ÜÇER
    • 16:15 - 16:20 Tartışma
    • 16:20 - 16:25 LOMBER DİSK HERNİLERİNDE SEKESTRASYON VE REZORBSİYON
      • Suna DILBAZ
    • 16:25 - 16:30 Tartışma
    • 16:30 - 16:35 Ekstraforaminal Torasik Disk Hernisinde Perkütan Tam Endoskopik Obturator Kılavuz Tekniği
      • İdris AVCI
    • 16:35 - 16:40 Tartışma
    • 16:40 - 16:45 Deneysel Spinal Kord Travma Modelinde Humik Asit'in Akut Spinal Kord Hasarı ve Oksidan/Antioksidan seviyeleri Üzerindeki Etkinliği
      • Burak KINALI
    • 16:45 - 16:50 Tartışma
    • 16:50 - 16:55 Minimal İnvaziv Omurga Cerrahisinin Spinal Enfeksiyon Tedavisindeki Rolü
      • İlker Deniz CİNGÖZ
    • 16:55 - 17:00 Tartışma

30.10.2021 Program

08:30 - 10:00 Oturum
Bilimsel Oturum 5
  • Moderatör
    • 08:30 - 10:00
      • Cumhur KILINÇER
      • Mehmet Sedat ÇAĞLI
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:44 Lomber bölgede sinir kökü ve faset eklem blokları
      • Ahmet Tolgay AKINCI
    • 08:44 - 08:57 Sakroiliak ekleme yönelik girişimler
      • Yahya GÜVENÇ
    • 08:57 - 09:09 Perkütan Uygulanan Güncel İlaçlar: Kullanımı / Geleceği (Ozon, PRP Vb.)
      • Furkan DIREN
    • 09:09 - 09:22 Interlaminar endoskopik yaklaşım: Hasta seçimi/Teknik/Komplikasyon Yönetimi
      • Orkun KOBAN
    • 09:22 - 09:35 Transforaminal endoskopik yaklaşım: Hasta seçimi/Teknik/Komplikasyon Yönetimi
      • Salih Murat İMER
    • 09:35 - 09:48 Uzak lateral lomber disk hernilerinde endoskopik diskektom
      • Burak KAZANCI
    • 09:48 - 10:00 Lomber disk hernilerinde mikrodiskektom ve endoskopik diskektom tekniklerinin verimliliği: literatür analizi
      • Kerem Mazhar ÖZSOY
10:00 - 10:30 Kahve Arası
10:30 - 12:00 Oturum
Bilimsel Oturum 6
  • Moderatör
    • 10:30 - 12:00
      • Serkan ŞİMŞEK
      • Onur YAMAN
  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:45 Tek Taraflı Yaklaşım İle İki Taraflı Mikrodekompresyon
      • Murat ALTAŞ
    • 10:45 - 11:00 Endoskopik / Mikroendoskopik Dekompresyon
      • Nuri Eralp ÇETİNALP
    • 11:00 - 11:15 Ne zaman stabilizasyon?
      • Hakan SOMAY
    • 11:15 - 11:30 Torakolomber omurgada perkütanistabilizasyonun yeri
      • Bekir Tunç ÖKTENOĞLU
    • 11:30 - 11:45 Minimal İnvaziv interbody füzyon teknikleri
      • Mustafa Onur ULU
    • 11:45 - 12:00 Dinamik stabilizasyon sistemler: Güncel Endikasyonları ve Geleceği
      • Ender KÖKTEKIR
12:00 - 13:15 Oturum
Uydu Sempozyumu - Spinal Kökenli ağrıda ablatif ve enjeksiyon girişimleri
  • Moderatör
    • 12:00 - 13:15
      • Tanju UÇAR
      • Enver ÖZGENCİL
  • Konuşmacı
    • 12:00 - 12:15 Omurga kökenli ağrıda Epiduroskopi ve lizis
      • Enver ÖZGENCİL
    • 12:15 - 12:30 Sakral ağrıda algolojik uygulamalar
      • Halil ÇETİNGÖK
    • 12:30 - 12:45 Omurga kökenli ağrıda Radyofrekans ve diğer ablatif uygulamalar
      • EDİP GÖNÜLLÜ
    • 12:45 - 13:00 Omurga kökenli ağrıda İntradiskal Girişimler
      • Mustafa KILIÇ
    • 13:00 - 13:15 Beyin ve Sinir Cerrahisi ve Nöromodülasyon. Neredeyiz? Nerede olmalıyız? Gelecek ne getiriyor?
      • Atilla YILMAZ
13:15 - 13:30 Öğle Arası
13:30 - 15:00 Oturum
Bilimsel Oturum 7
  • Moderatör
    • 13:30 - 14:15
      • Ali Fahir ÖZER
      • Hasan Serdar IŞIK
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 14:15 Olgu Sunumu
      • Ali Fatih RAMAZANOĞLU
      -Standart Lomber Mikrodiskektomi -Endoskopik Lomber Diskektomi
    • 14:15 - 15:00 Ders Çıkarılacak Olgular
      • Sedat DALBAYRAK
      • Süleyman Rüştü ÇAYLI
      • Kudret TÜREYEN
      • Suat CANBAY
      • Yurdal GEZERCAN
      • Ahmet Murat MÜSLÜMAN
15:00 - 15:30 Kahve Arası
15:30 - 17:00 Oturum
Bilimsel Oturum 8 - TÜRK OMURGA DERNEĞİ PANELİ - Minimal invaziv spinal deformite cerrahisi (MISDEF) : Erişkin lomber deformite
  • Moderatör
    • 15:30 - 17:00
      • Mehmet Erdal COŞKUN
      • Murat BEZER
  • Konuşmacı
    • 15:30 - 15:45 MISDEF algoritma: Hangi hasta & hangi yöntem Mevcut Durum & hedefler ve karar verme
      • Ferhat HARMAN
    • 15:45 - 16:00 Kliniğe yönelik yaklaşım : Nöral dekompresyonda MIS
      • Özkan ÇELİKER
    • 16:00 - 16:15 Füzyon Teknikleri; LLIF, OLIF, TLIF, PLIF, ALIF
      • Turgut AKGÜL
    • 16:15 - 16:30 Stabilizasyon Teknikleri: Perkütan vida-rod, düzeltme & hibrid cerrahiler
      • Ahmet Esat KITER
    • 16:30 - 16:44 MISDEF Sonuçlar ve Komplikasyonlar MIS & açık cerrahi karşılaştırma
      • Fatih KESKİN
    • 16:44 - 17:00 Tartışma
15:00 - 17:00 Sözlü Bildiri
Sözlü Bildiri Oturumu 2
  • Moderatör
    • 15:00 - 17:00
      • Numan KARAARSLAN
      • Oktay GÜRCAN
  • Konuşmacı
    • 15:00 - 15:05 Obturator kılavuz tekniği ile tek giriş noktası iki seviyeli perkutan endoskopik posterolateral diskektomi: teknik not
      • Çağrı CANBOLAT
    • 15:05 - 15:10 Tartışma
    • 15:10 - 15:15 Spinal Kitleli olgularda İntraoperatif Nöromonitorizasyon; Cerrahi deneyimimiz
      • Ali KAPLAN
    • 15:15 - 15:20 Tartışma
    • 15:20 - 15:25 Lomber transforaminal endoskopik diskektomi erken dönem cerrahi sonuçları
      • Gökhan GÜRKAN
    • 15:25 - 15:30 Tartışma
    • 15:30 - 15:35 Semptomatik Bilateral Spondiloliz Tedavisinde Perkütan Dinamik Enstrümantasyon: Teknik Tanımlama
      • Çağrı CANBOLAT
    • 15:35 - 15:40 Tartışma
    • 15:40 - 15:45 Tip II Odontoid Kırıklarının Tedavisinde Anterior Odontoid Vida Fiksasyonu İçin Yüksek Devirli Drill Kullanımı
      • Necati TATARLI
    • 15:45 - 15:50 Tartışma
    • 15:50 - 15:55 Komplike Aksis Fraktürlerinde Hareket Koruyucu Cerrahi: Cerrahi Teknik
      • Yahya GÜVENÇ
    • 15:55 - 16:00 Tartışma
    • 16:00 - 16:05 LOMBER BÖLGEDE UBE(UNİLATERAL BİPORTAL ENDOSKOPİ) DENEYİMLERİMİZ VE ÖĞRENME EĞRİMİZ
      • Murat AYDIN
    • 16:05 - 16:10 Tartışma
    • 16:10 - 16:15 Piyojenik Vertebral Osteomiyelit Tanılı Osteoporotik Olgularda Antimikrobiyal Tedavi ve Terapötik Yanıtın Literatür Eşliğinde Sistematik Olarak Değerlendirilmesi.
      • Numan KARAARSLAN
    • 16:15 - 16:20 Tartışma
    • 16:20 - 16:25 LOMBER DİSK HERNİSİNDE KAUDAL BLOKAJ: TEK MERKEZ DENEYİMİ
      • Özgür AKŞAN
    • 16:25 - 16:30 Tartışma
    • 16:30 - 16:35 Lomber Disk Hernisinde, İki Farklı Dozda İntradiskal Ozon-Oksijen Enjeksiyonunun Ağrı Üzerine Etkisi
      • Mustafa KILIÇ
    • 16:35 - 16:40 Tartışma
    • 16:40 - 16:45 Lomber Mikrodiskektomi Operasyonlarında İntraoperatf Paravertebral Kas Dokuları İçerisine Uygulanan Bupivakain Postoperatif Narkotik Analjezik/Nonsteroid İhtiyacını Azaltır mı?
      • Necati KAPLAN
    • 16:45 - 16:50 Tartışma
    • 16:50 - 16:55 SERVİKAL FÜZYON İÇİN ALTERNATİF BİR TEKNİK, DAİRESEL ŞEKİLDE YERLEŞTİRİLEN KEMİK GREFTİ: TEKNİK NOT
      • Hümeyra KULLUKÇU ALBAYRAK
    • 16:55 - 17:00 Tartışma

31.10.2021 Program

08:30 - 10:00 Oturum
Bilimsel Oturum 9
  • Moderatör
    • 08:30 - 10:00
      • Murat KALAYCI
      • Suat Erol ÇELİK
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:45 Spinal Cerrahide Bilgisayar Programlarının Kullanımı
      • Selçuk ÖZDOĞAN
    • 08:45 - 09:00 Spinal Cerrahide Robot Ve Navigasyon Kullanımı
      • İlker SOLMAZ
    • 09:00 - 09:15 Pediyatrik Deformitelerde Güncel Minimal İnvaziv Yöntemler
      • Deniz KONYA
    • 09:15 - 09:30 Skolyoz Cerrahisinde Hareket Koruyucu Non-Füzyon Cerrahi Tedavi
      • Özkan ATEŞ
    • 09:30 - 09:45 Lomber Disk Dokusunda Rejeneratif Yöntemler (İbrahim Yılmaz)
      • İbrahim YILMAZ
    • 09:45 - 10:00 Spinal Endoskopinin Genişleyen Uygulamaları (Travma, Tümör Vb.)
      • Salih ŞENTÜRK
10:00 - 10:30 Kahve Arası
10:30 - 11:00 Sözlü Bildiri
Sözlü Bildiri Oturumu 3
  • Moderatör
    • 10:30 - 11:00
      • Mehmet SEÇER
      • Semih Kıvanç OLGUNER
  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:35 Odontoid fraktürü ve alt servikal bölge travmasının birlikteliği, Klinik Deneyimimiz ( 5 olgu )
      • Ali Serdar OĞUZOĞLU
    • 10:35 - 10:40 Tartışma
    • 10:40 - 10:45 ALT LOMBER OMURGA PATLAMA TİPİ KIRIKLARIN TEDAVİSİNDE CERRAHİ DENEYİMLERİMİZ
      • ALİ AKAR
    • 10:45 - 10:50 Tartışma
    • 10:50 - 10:55 LOMBER MİKROENDOSKOPİK DİSK CERRAHİSİ KLİNİK DENEYİMİMİZ
      • Bülent BOZYİGİT
    • 10:55 - 11:00 Tartışma
11:00 - 11:05
Kapanış