19. TEMEL BİLİMLER ve ARAŞTIRMA OKULU

28.02.2020 00:00:00 - 29.02.2020 00:00:00

19. TEMEL BİLİMLER ve ARAŞTIRMA OKULU

28.02.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:00 Oturum
Açılış

09:00 - 11:10 Oturum
Modül 1: Hücre, genetik, biyomalzeme, biyomekanik

  • Moderatör
    • 09:00 - 11:10
      • Feza KORKUSUZ
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 Hücre ve moleküler biyoloji
      Çiler Çelik Özenci
    • 09:15 - 09:30 Kök hücre
      • Feza KORKUSUZ
    • 09:30 - 09:50 Ortopedik hastalıkların genetik kökeni
      • Berk ÖZYILMAZ
    • 09:50 - 10:10 Biyomekanik ve kineziyoloji
      • Ahmet Esat KITER
    • 10:10 - 10:25 İmplantlara biyolojik yanıt
      • Gazi HURİ
    • 10:25 - 10:40 Travmaya karşı sistemik yanıt
      • Güzelali ÖZDEMİR
    • 10:40 - 10:55 Biyomalzemeler
      • Nusret KÖSE
    • 10:55 - 11:10 Tartışma
11:10 - 11:20 Kahve Arası
11:20 - 12:30 Oturum
Modül 2: Temel anatomik yapılar ve işlevleri

  • Moderatör
    • 11:20 - 12:30
      • Kaan Süleyman IRGIT
  • Konuşmacı
    • 11:20 - 11:35 Kas iskelet sisteminin gelişimi
      Petek Korkusuz
    • 11:35 - 11:50 İskelet kası yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • İlhami KURU
    • 11:50 - 12:05 Kemik dokusu, yapısı ve işlevi, kırık iyileşmesi
      • Emre ÇULLU
    • 12:05 - 12:20 Periferik sinir yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Kaan Süleyman IRGIT
    • 12:20 - 12:30 Tartışma
12:30 - 14:00 Öğle Yemeği
14:00 - 14:45 Oturum

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Tendon-bağ yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • ALİ TURGUT
    • 14:15 - 14:30 Spinal kord ve intervertebral diskin yapıları ve işlevleri
      Sefa Satoğlu
    • 14:30 - 14:45 Dikiş materyalleri, halka dayanıklığı
      • Kahraman ÖZTÜRK
14:45 - 15:30 Oturum
Modül 3: Temel farmakoloji

  • Moderatör
    • 14:45 - 15:30
      • Güzelali ÖZDEMİR
  • Konuşmacı
    • 14:45 - 15:00 NSAİİ ve kortikosteroid
      • Tolga ATAY
    • 15:00 - 15:15 Trombositten zengin plazma
      • Ahmet Murat BÜLBÜL
    • 15:15 - 15:30 Antikoagülanlar
      • Önder ERSAN
15:30 - 15:45 Kahve Arası
15:45 - 16:45 Oturum

  • Konuşmacı
    • 15:45 - 16:00 Kondroprotektif ajanlar
      • Cem Nuri AKTEKİN
    • 16:00 - 16:15 Antibiyotikler
      • İrfan ESENKAYA
    • 16:15 - 16:30 Ağrı yolakları ve NSAİİ dışı analjezikler
      Meltem Uyar
    • 16:30 - 16:45 Tartışma
16:45 - 17:45 Oturum
Modül 4: Katılımcı-Eğitici Buluşması (Radyoloji Uygulamaları)

  • Moderatör
    • 16:45 - 17:45 Orhan Uyar

29.02.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 10:00 Oturum
Modül 5: Temel patoloji (Etyopatogenez ve Patoloji)

  • Moderatör
    • 08:30 - 10:00
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
  • Konuşmacı
10:00 - 10:15 Kahve Arası
10:15 - 11:10 Oturum

  • Konuşmacı
    • 10:15 - 10:35 Osteoartrit
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
    • 10:35 - 11:00 Romatolojik hastalıklara yaklaşım
      Merih Birlik
    • 11:00 - 11:10 Tartışma
11:10 - 12:20 Oturum

  • Konuşmacı
    • 11:10 - 11:30 Onkogenez ve metastaz patojenezi
      • Hüseyin Yusuf YILDIZ
    • 11:30 - 11:50 Kemik ve yumuşak dokunun iyi ve kötü huylu tümörleri
      • Dündar SABAH
    • 11:50 - 12:10 Enfeksiyonlar (osteomyelit, septik artrit, artroplasti sonrası enfeksiyon, tüberküloz, viral enfeksiyonlar)
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 12:10 - 12:20 Tartışma
12:20 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 15:00 Oturum
Modül 6: Temel anatomi

  • Moderatör
    • 13:30 - 15:00
      • Hüseyin Yusuf YILDIZ
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 13:50 Üst ekstremite işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 13:50 - 14:10 Üst ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat KAYALAR
    • 14:10 - 14:20 Tartışma
    • 14:20 - 14:40 Alt ekstremite işlevsel anatomisi
      Halil İbrahim Açar
    • 14:40 - 15:00 Alt ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat BOZKURT
15:00 - 15:15 Kahve Arası
15:15 - 16:15 Oturum

  • Konuşmacı
    • 15:15 - 15:35 Vertebranın işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 15:35 - 15:55 Vertebranın işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Ömer AKÇALI
    • 15:55 - 16:15 Tartışma
16:15 - 17:30 Oturum
Modül 7: Bilimsel çalışma ilkeleri

  • Moderatör
    • 16:15 - 17:30 Halit Pınar
      • İbrahim Halit PINAR
  • Konuşmacı
    • 16:15 - 16:30 Nasıl yaparım?
      • Gökhan ÇAKMAK
    • 16:30 - 16:55 Nasıl yazarım?
      • Önder KALENDERER
    • 16:55 - 17:30 Kapanış ve toplantı izlenimleri