TND SFAEC 2020 Sempozyumu

26.03.2020 - 29.03.2020

SFAEC2020

26.03.2020 Program Bilgisi

14:00 - 21:00 Oturum
KAYIT

  • Konuşmacı
    • 19:00 - 19:30 Akılcı İlaç Kullanımı
    • 19:30 - 21:00 Açılış Kokteyli & Akşam Yemeği

27.03.2020 Program Bilgisi

08:30 - 09:00 Oturum
KAYIT
09:00 - 09:15 Oturum
Açılıs Oturumu

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 Açılıs Konusmaları
      • Savaş CEYLAN
      • Ersoy KOCABIÇAK
09:15 - 10:45 Oturum
Hareket Bozuklukları ve DBS Cerrahisinde Komplikasyonlar ve Yönetimi

  • Moderatör
    • 09:15 - 10:45
      • Ali SAVAŞ
      • Sibel ERTAN
  • Konuşmacı
    • 09:15 - 09:30 Hedefleme İlişkili Komplikasyonlar
      • Ali SAVAŞ
    • 09:30 - 09:45 Cerrahi İlişkili Komplikasyonlar
      • Ersoy KOCABIÇAK
    • 09:45 - 10:00 Cihaz Kaynaklı Komplikasyonlar
      • Murat VURAL
    • 10:00 - 10:15 Stimülasyon İlişkili Komplikasyonlar
      • Sibel ERTAN
    • 10:15 - 10:30 Lezyon temelli cerrahilerde komplikasyon yönetimi
      • Şükrü AYKOL
    • 10:30 - 10:45 Tartışma
10:45 - 11:15 Kahve Molası
11:15 - 12:30 Oturum
Tartışmalı vakalar –Hareket bozuklukları

  • Moderatör
    • 11:15 - 12:30
      • Tahsin Ali ZIRH
      • Mehmet SORAR
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:30 Vaka 1
      • Hüseyin Hayrı KERTMEN
    • 11:30 - 11:45 Vaka 2
      • Vural HAMZAOĞLU
    • 11:45 - 12:00 Vaka 3
      • Akın AKAKIN
    • 12:00 - 12:15 Vaka 4
      • Halil ULUTABANCA
    • 12:15 - 12:30 Vaka 5
      • Önder TAŞKIN
12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 14:30 Konferans

  • Moderatör
    • 13:30 - 14:30
      • Ahmet BEKAR
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 14:30 Hayatın Hakkını Vermek
      • Acar BALTAŞ
20:00 - 21:00 Akşam Yemeği
Akşam Yemeği

28.03.2020 Program Bilgisi

09:00 - 10:30 Oturum
Epilepsi cerrahisinde komplikasyonlar, kaçınma ve baş etme yolları

  • Moderatör
    • 09:00 - 10:30
      • Atilla ERDEM
      • Çiğdem ÖZKARA
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 Hangi hastada hangi cerrahi yöntem ?
      • Berrin AKTEKİN
    • 09:15 - 09:30 Ne yaparsak az komplikasyon görürüz ?
      • Çiğdem ÖZKARA
    • 09:30 - 09:45 Rezeksiyon cerrahisinde komplikasyon yönetimi
      • Mustafa UZAN
    • 09:45 - 10:00 Epilepsi cerrahisinde komplike vaka yönetimi
      • Atilla ERDEM
    • 10:00 - 10:15 VNS cerrahisinde komplikasyon yönetimi
      • Bekir TUĞCU
    • 10:15 - 10:30 Tartışma
10:30 - 11:00 Kahve Molası
11:00 - 12:00 Oturum
Tartışmalı vakalar-Epilepsi

  • Moderatör
    • 11:00 - 12:00
      • Ahmet Murat KUTLAY
      • Aşkın ŞEKER
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:15 Vaka 1
      • Cihan İŞLER
    • 11:15 - 11:30 Vaka 2
      • Sait ÖZTÜRK
    • 11:30 - 11:45 Vaka 3
      • Ozan HAŞİMOĞLU
    • 11:45 - 12:00 Vaka 4
      • Hakan ŞİMŞEK
12:00 - 13:00 Öğle Yemeği
13:00 - 14:00 Oturum
Spastisite & Stereotaktik biyopsi

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:00
      • Songül Meltem CAN
      • Feridun ACAR
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Spastisitede hangi hastaya hangi cerrahi ?
      • Bülent BOYAR
    • 13:15 - 13:30 Spastisite cerrahisinde komplikasyon yönetimi
      • Bülent TUCER
    • 13:30 - 13:45 Baklofen pompası tedavisinde komplikasyonlar ve yönetimi
      • Tanju UÇAR
    • 13:45 - 14:00 Stereotaktik biyopsi ve komplikasyon yönetimi
      • İbrahim Sertaç İŞLEKEL
14:00 - 15:00 Oturum
Tartışmalı vakalar- Spastisite & Stereotaktik biyopsi

  • Moderatör
    • 14:00 - 15:00
      • Selçuk GÖÇMEN
      • Ender KÖKTEKİR
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Vaka 1
      • Emre DURDAĞ
    • 14:15 - 14:30 Vaka 2
      • Ümit Akın DERE
    • 14:30 - 14:45 Vaka 3
      • Ali AKAY
    • 14:45 - 15:00 Vaka 4
      • Mehmet Osman AKÇAKAYA
20:00 - 21:00 Akşam Yemeği

29.03.2020 Program Bilgisi

09:00 - 10:45 Oturum
Ağrı cerrahisinde komplikasyonlar ve yönetimi

  • Moderatör
    • 09:00 - 10:45
      • Süleyman ÖZYALÇIN
      • Tanju UÇAR
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 Kranial rizopatilerde hangi hastaya hangi tedavi
      • Ahmet BEKAR
    • 09:15 - 09:30 MVD komplikasyonları ve yönetimi
      • Ersin ERDOĞAN
    • 09:30 - 09:45 RF tedavisinde püf noktalar ve komplikasyon yönetimi
      • Ali SAVAŞ
    • 09:45 - 10:00 Ağrıda radyocerrahi ve olası komplikasyonların yönetimi
      • Selçuk PEKER
    • 10:00 - 10:15 Hangi hastada SCS ?
      • Gül KÖKNEL TALU
    • 10:15 - 10:30 Ağrıda nöromodülasyon ve olası komplikasyonların yönetimi
      • Sabri AYDIN
    • 10:30 - 10:45 Tartışma
10:45 - 11:15 Kahve Molası
11:15 - 12:30 Oturum
Tartışmalı vakalar - Ağrı

  • Moderatör
    • 11:15 - 12:30
      • Hülagü KAPTAN
      • Mehmet TÖNGE
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:30 Vaka 1
      • Gülşah ÖZTÜRK
    • 11:30 - 11:45 Vaka 2
      • Atilla YILMAZ
    • 11:45 - 12:00 Vaka 3
      • Ömer Batu HERGÜNSEL
    • 12:00 - 12:15 Vaka 4
      • Pulat Akın SABANCI
    • 12:15 - 12:30 Vaka 5
      • Denizhan DİVANLIOĞLU
12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
Kapanış konuşmaları –Sempozyum veda yemeği