XIII Temel Bilimler ve Araştırma Okulu

27.02.2015 00:00:00 - 1.03.2015 00:00:00

XIII Temel Bilimler ve Araştırma Okulu

27.02.2015 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 11:20 Oturum
Modül 1: Hücre, Genetik, Biyomalzeme, Biyomekanik ve Görüntüleme

  • Oturum Başkanı
    • 09:00 - 11:20
      • Feza KORKUSUZ
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 Hücre ve Moleküler Biyoloji
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 09:15 - 09:30 Kök Hücre
      • Feza KORKUSUZ
    • 09:30 - 09:50 Ortopedik Hastalıkların Genetik Kökeni
      • Ayşe Nurten AKARSU
    • 10:00 - 10:20 Biyomalzemeler
      • Nusret KÖSE
    • 10:20 - 10:35 İmplantlara Biyolojik Yanıt
      • Mehmet Emre BAKİ
    • 10:35 - 10:50 Travmaya karşı sistemik yanıt
      • Vecihi KIRDEMİR
    • 10:50 - 11:05 Biyomekanik ve Kineziyoloji
      • Ahmet Esat KITER
11:20 - 12:30 Oturum
KONFERANS: TRABZON KÜLTÜRÜ
Yavuz Özoran
  • Konuşmacı
    • 11:20 - 11:50 Trabzon Kültürü
      Yavuz Özoran
14:00 - 17:00 Oturum
Modül 2: Temel Anatomik Yapılar ve İşlevleri

  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 14:49
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Kas-İskelet Sisteminin Gelişimi
      Petek Korkusuz
    • 14:15 - 14:35 Kemik dokusu, yapısı ve işlevi, kırık iyileşmesi
      • Kutay Engin ÖZTURAN
    • 14:50 - 15:05 Menisküsün yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Emre ÇULLU
    • 15:05 - 15:20 İskelet kası yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 15:20 - 15:35 Periferik sinir yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 15:50 - 16:05 Tendon-bağ yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 16:05 - 16:20 Spinal kord ve intervertebral diskin yapıları ve işlevleri
      • Murat SONGÜR
    • 16:20 - 16:40 Dikiş materyalleri ve halka dayanıklılığı
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU

28.02.2015 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 12:30 Oturum
Modül 3: Temel Patoloji (Etyopatogenez ve Patoloji)

  • Oturum Başkanı
    • 08:30 - 12:30
      • Ahmet Turan AYDIN
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Enfeksiyonlar (osteomyelit, septik artrit, artroplasti sonrası enfeksiyon, tüberküloz, viral enfeksiyonlar)
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 08:50 - 09:10 Osteonekroz
      • Çetin ÖNDER
    • 09:10 - 09:30 Metabolik Kemik Hastalıkları
      • Ahmet Turan AYDIN
    • 09:50 - 10:10 Osteoartrit
      • Mahmut Nedim DORAL
    • 10:10 - 10:30 Romatoid Artrit
      • Mehmet YILDIZ
    • 10:50 - 11:10 Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Kemiğin İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • İrfan ESENKAYA
    • 11:10 - 11:30 Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Yumuşak Dokunun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • Metin Manouchehr ESKANDARİ
    • 11:45 - 12:30 Katılımcı-Eğitici Buluşması (Radyoloji Uygulamaları)
      Dr. Ahmet Sarı

01.03.2015 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 10:50 Oturum
Modül 4: Temel Anatomi

  • Oturum Başkanı
    • 08:30 - 10:50
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Üst ekstremite işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 08:50 - 09:10 Üst ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 09:20 - 09:40 Alt ekstremite işlevsel anatomisi
      Halil İbrahim Açar
    • 09:40 - 10:00 Alt ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat BOZKURT
    • 10:10 - 10:30 Vertebranın İşlevsel Anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 10:30 - 10:50 Vertebranın İşlevsel Anatomisine Ortopedik Yaklaşım
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
11:00 - 12:30 Oturum
Modül 5: Bilimsel Çalışma İlkeleri

  • Oturum Başkanı
    • 11:00 - 12:30
      • Önder KALENDERER
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:45 Nasıl Yaparım?
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 11:45 - 12:30 Nasıl Yazarım?
      • Önder KALENDERER
13:30 - 16:00 Oturum
Modül 6: Temel Farmakoloji

  • Oturum Başkanı
    • 13:30 - 16:00
      • Osman AYNACI
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 13:50 NSAİİ ve Kortizon
      • Nusret ÖK
    • 13:50 - 14:10 Trombositten zengin plazma (PRP)
      • Ahmet Uğur TURHAN
    • 14:20 - 14:40 Antikoagülanlar
      • Osman AYNACI
    • 14:40 - 15:00 Kondroprotektif Ajanlar
      • Hüseyin ÖZKAN
    • 15:10 - 15:30 Antibiyotikler
      İftihar Köksal
    • 15:30 - 15:50 Ağrı Yolakları ve Analjezikler
      Erdem Duman