TOTBİD-TOTEK Çekirdek Eğitim Programı

30.08.2013 00:00:00 - 1.09.2013 00:00:00

Çekirdek Eğitim Programı 2013

30.08.2013 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 09:30 Oturum
Açılış
09:30 - 10:00 Oturum
Genel Ortepedi

  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:00
      • Osman Tuğrul EREN
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:35 Amputasyonlar,ortez ve protezler/
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 09:35 - 09:40 Diabetik ayak
      • Raşit Tahir ÖĞÜT
    • 09:40 - 09:45 Tromboembolizm
      • Osman Tuğrul EREN
    • 09:45 - 09:50 Kompartman sendromu
      • Şükrü Sarper GÜRSU
10:00 - 10:30 Oturum
Genel Ortepedi-2

  • Oturum Başkanı
    • 10:00 - 10:30
      • Mehmet Akif GÜLEÇ
  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:05 Ortopedik enfeksiyonlar
      • Umut YAVUZ
    • 10:05 - 10:10 Tendon onarım teknikleri ve tendon transferleri
      • Halil İbrahim BEKLER
    • 10:10 - 10:15 Akut sinir yaralanmaları ve tuzak nöropatiler
      • Mehmet ALP
    • 10:15 - 10:20 Kemik iyileşmesini artıran biyolojik ve biofizik yöntemler
      • Mehmet Mesut SÖNMEZ
10:30 - 11:00 Oturum
Ayak Kırıkları ve Sorunları

  • Oturum Başkanı
    • 10:30 - 11:00
      • Ufuk ÖZKAYA
  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:35 Ayak önü hastalıkları/
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 10:35 - 10:40 Ayak ortası ve arkası hastalıkları
      • Raşit Tahir ÖĞÜT
    • 10:40 - 10:45 Ayak kırıkları
      • Yakup YILDIRIM
    • 10:45 - 10:50 Talus ve kalkaneus kırıkları
      • İrfan ESENKAYA
11:00 - 11:30 Oturum
Ayak Bileği Sorunları ve Kırıkları

  • Oturum Başkanı
    • 11:00 - 11:30
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:10 Ayak bileği kırıkları
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 11:10 - 11:20 Ayak bileği sorunları
      • Nurettin HEYBELİ
11:30 - 12:00 Oturum
Dizde Rekonstrüksiyon

  • Oturum Başkanı
    • 11:30 - 12:00
      • Osman Şahap ATİK
  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:35 Dizde osteotomi
      • Mehmet Can ÜNLÜ
    • 11:35 - 11:40 Diz Parsiyel artroplasti
      • Abdullah GÖĞÜŞ
    • 11:40 - 11:45 Dizde total artroplasti
      • Alper KAYA
    • 11:45 - 11:50 Diz revizyon artroplastisi
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK

31.08.2013 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:00 Oturum
Dirsek, El Bileği ve El Hastalıkları ve Cerahisi

  • Oturum Başkanı
    • 08:30 - 09:00
      • Ufuk NALBANTOĞLU
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:35 Dirsek muayenesi ve dirsek ağrısı
      • İsmail Kerem BİLSEL
    • 08:35 - 08:40 El bileği ve elin dejeneratif lezyonları
      • Kahraman ÖZTÜRK
    • 08:40 - 08:45 Dirsek instabilitesi
      • Ufuk NALBANTOĞLU
    • 08:45 - 08:50 Sert dirsek
      • Fikri Erkal BİLEN
09:00 - 09:30 Oturum
Omuz sorunları

  • Oturum Başkanı
    • 09:00 - 09:30
      • Hakan GÜRBÜZ
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:05 Omuz rotator manşet sorunları
      • Fikri Erkal BİLEN
    • 09:05 - 09:10 SLAP, AK eklem sorunları ve supraskapular nöropati
      • Barış KOCAOĞLU
    • 09:10 - 09:15 Omuz instabilite
      • Umut AKGÜN
09:30 - 10:00 Oturum
Kırıklar genel ilkeler-1

  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:00
      • Vecihi KIRDEMİR
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:35 Politravma
      • Vecihi KIRDEMİR
    • 09:35 - 09:40 Açık kırıklar
      • Merter YALÇINKAYA
    • 09:40 - 09:45 Femur cisim kırıkları
      • Fatih DİKİCİ
    • 09:45 - 09:50 Osteoporotik kırıklar
      • Ahmet Turan AYDIN
    • 09:50 - 09:55 Patolojik kırıklar
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
10:00 - 10:30 Oturum
Kırıklar genel ilkeler-2

  • Oturum Başkanı
    • 10:00 - 10:30
      • Atilla Sancar PARMAKSIZOĞLU
  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:10 Kırık tedavisinde internal fiksasyon ilkeleri
      • Mehmet SUBAŞI
    • 10:10 - 10:20 Kırık tedavisinde eksternal fiksasyon ilkeleri
      • Cengiz ŞEN
10:30 - 11:00 Oturum
Kırıklar ve kaynamama

  • Oturum Başkanı
    • 10:30 - 11:00
      • Mehmet KOCAOĞLU
  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:35 Diz çevresi kırıklar
      • Fatih DİKİCİ
    • 10:35 - 10:40 Dirsek çevresi kırıklar
      • Önder KALENDERER
    • 10:40 - 10:45 Kaynamama ve tedavisi
      • Mehmet KOCAOĞLU
11:00 - 11:30 Oturum
Üst ekstremite kırıkları

  • Oturum Başkanı
    • 11:00 - 11:30 Cevdet Akvan
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:05 Humerus cisim kırıkları
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
    • 11:05 - 11:10 Klavikula ve skapula kırıkları
      • Ata Can ATALAR
    • 11:10 - 11:15 Humerus proksimal uç kırıkları
      • Cemal KURAL
    • 11:15 - 11:20 Önkol cisim ve radius distal uç kırıkları
      • Mahmut Ercan ÇETİNUS
    • 11:20 - 11:25 El kırık ve çıkıkları
      • Hüseyin Arel GERELİ
11:30 - 12:00 Oturum
Çocuk kırıkları

  • Oturum Başkanı
    • 11:30 - 12:00
      • Cemal KURAL
  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:40 Çocuk üst ekstermite kırıkları
      • Oktay ADANIR
    • 11:40 - 11:50 Çocuk alt ekstremite kırıkları
      • Timur YILDIRIM
12:00 - 12:30 Oturum
Alt ekstremite kırıkları

  • Oturum Başkanı
    • 12:00 - 12:30
      • Önder KALENDERER
  • Konuşmacı
    • 12:00 - 12:05 Pelvis kırıkları/
      • Ali Akın UĞRAŞ
    • 12:05 - 12:10 Asetabulum kırıkları
      • Nuh Mehmet ELMADAĞ
    • 12:10 - 12:15 Femur baş ve boyun kırıkları
      • Mehmet ARAZİ
    • 12:15 - 12:20 Trokanter çevresi kırıkları
      • Hasan Basri SEZER
    • 12:20 - 12:25 Tibia cisim kırıkları
      • Ali ŞEKER

01.09.2013 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:00 Oturum
Omurga

  • Oturum Başkanı
    • 08:30 - 09:00
      • Ahmet Esat KITER
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:35 Bel muayenesi
      • Akif ALBAYRAK
    • 08:35 - 08:40 Dejeneratif bel
      • Ahmet Esat KITER
    • 08:40 - 08:45 Vertebra kırıkları ve tedavisi
      • Onat ÜZÜMCÜGİL
    • 08:45 - 08:50 Skolyoz
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
09:00 - 09:30 Oturum
Pediatrik Ortopedi-1

  • Oturum Başkanı
    • 09:00 - 09:30
      • Muharrem İNAN
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:05 GKD
      • Hakan ÖMEROĞLU
    • 09:05 - 09:10 LCP
      • Cem Nuri AKTEKİN
    • 09:10 - 09:15 Femur başı epifiz kayması
      • Avni İlhan BAYHAN
    • 09:15 - 09:20 Çocuklarda uzunluk eşitsizliği ve tedavisi
      • Muharrem İNAN
    • 09:20 - 09:25 İskelet displazileri, genetik hastalıklar
      • Nusret KÖSE
09:30 - 10:00 Oturum
Pediatrik Ortopedi-2

  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:00
      • Hakan ÖMEROĞLU
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:35 Doğum Felci ve diğer üst ekstermite sorunları
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 09:35 - 09:40 Pes planus,Pes cavus,vertikal talus
      • Gazi ZORER
    • 09:40 - 09:45 PEV
      • Emel GÖNEN BAŞ
    • 09:45 - 09:50 Çocuklarda rotasyonel sorunlar
      • Nusret KÖSE
    • 09:50 - 09:55 Nöromusküler sorunlar
      • Evren AKPINAR
10:00 - 10:30 Oturum
Kalça rekonstrüksiyon

  • Oturum Başkanı
    • 10:00 - 10:30
      • Fahri ERDOĞAN
  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:05 Kalça artroplastisi dışı rekonstrüksiyon yöntemleri
      • Muharrem İNAN
    • 10:05 - 10:10 Artroplastide yüzey seçenekleri
      • İrfan ÖZTÜRK
    • 10:10 - 10:15 Kalça artroplastisi
      • İbrahim TUNCAY
    • 10:15 - 10:20 Kalça revizyon cerrahisi
      • Fahri ERDOĞAN
10:30 - 11:00 Oturum
Tümörler

  • Oturum Başkanı
    • 10:30 - 11:00
      • Yavuz Selim KABUKCUOĞLU
  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:35 Tümörlü hastaya yaklaşım ve biopsi
      • Ahmet Murat BÜLBÜL
    • 10:35 - 10:40 Selim kemik tümörleri
      • Sami SÖKÜCÜ
    • 10:40 - 10:45 Yumuşak doku tümörleri
      • İbrahim Levent ERALP
    • 10:45 - 10:50 Malign kemik tümörleri
      • Bülent EROL
11:00 - 11:30 Oturum
Spor cerrahisi

  • Oturum Başkanı
    • 11:00 - 11:30
      • Ahmet Turan AYDIN
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:05 Dizde hareket kısıtlılığı
      • Cem Nuri AKTEKİN
    • 11:05 - 11:10 Menisküs yaralanmaları
      • Hasan BOMBACI
    • 11:10 - 11:15 Diz bağ yaralanmaları
      • Mahmut Nedim DORAL
    • 11:15 - 11:20 Kıkırdak yaralanmaları
      • Ahmet Turan AYDIN
    • 11:20 - 11:25 Patellofemoral sorunlar
      • Mahir MAHİROĞULLARI