TOTBİD-TOTEK Çekirdek Eğitim Programı

10.05.2014 00:00:00 - 12.05.2014 00:00:00

Çekirdek Eğitim Programı 2014

10.05.2014 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
12:30 - 13:00 Oturum
Açılış
13:00 - 14:00 Oturum
Bölüm 1: Genel Ortopedi

  • Oturum Başkanı
    • 13:00 - 13:49
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Diyabetik ayak/ Amputasyonlar
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 13:15 - 13:30 Ortopedik Enfeksiyonlar
      • Hüsamettin ÇAKICI
    • 13:30 - 13:45 Kompartman Sendromu
      • Oktay ADANIR
14:00 - 15:00 Oturum
Bölüm 2: Genel Ortopedi

  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:00
      • Hüsamettin ÇAKICI
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Kemik iyileşmesi ve greft seçenekleri
      • Hasan Basri SEZER
    • 14:15 - 14:30 Hasar kontrollü ortopedi
      • Gökhan ÖZKAZANLI
    • 14:30 - 14:45 Çocuk kırıklarının özellikleri
      • Bülent DAĞLAR
15:20 - 16:35 Oturum
Bölüm 3: Ayak ve Ayak Bileği Kırıkları ile Sorunları

  • Oturum Başkanı
    • 15:20 - 16:35
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
  • Konuşmacı
    • 15:20 - 15:35 Sık rastlanan ayak sorunları
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 15:35 - 15:50 Pes planus, pes kavus, vertikaltalus
      • Hakan ÖMEROĞLU
    • 15:50 - 16:05 Ayak kırıkları
      • Kaya Hüsnü AKAN
    • 16:05 - 16:20 Ayak bileği kırıkları
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
16:35 - 17:05 Oturum
-

  • Oturum Başkanı
    • 16:35 - 17:05 Board Sınavı Soruları
  • Konuşmacı
    • 16:35 - 16:40 Board Sınav Soruları İlhami Kuru
      • İlhami KURU
    • 16:40 - 16:46 BoardSınavSoruları Emre Çullu
      • Emre ÇULLU
    • 16:46 - 16:50 BoardSınavıSoruları Esat Kıter
      • Ahmet Esat KITER
    • 16:50 - 16:57 Kapanış Konuşması İrfan Esenkaya
      • İrfan ESENKAYA
17:05 - 18:05 Oturum
Bölüm 4: El ve El Bileği Hastalıkları

  • Oturum Başkanı
    • 17:05 - 18:05
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
  • Konuşmacı
    • 17:05 - 17:20 Akut sinir yaralanmaları ve tuzak nöropatileri
      • Akın ÜZÜMCÜGİL
    • 17:20 - 17:35 Sık rastlanan el sorunları
      • Kahraman ÖZTÜRK
    • 17:35 - 17:50 Tendon onarım teknikleri ve tendon transferleri
      • Tulgar TOROS
18:05 - 18:45 Oturum
Bölüm 5: Omuz Sorunları

  • Oturum Başkanı
    • 18:05 - 18:45
      • İlhami KURU
  • Konuşmacı
    • 18:05 - 18:20 Omuz rotator manşet sorunları
      • Barış KOCAOĞLU
    • 18:20 - 18:35 Omuz instabiliteleri/SLAP
      • Fikri Erkal BİLEN

11.05.2014 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:10 Oturum
Bölüm 6: Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi

  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:10
      • İrfan ESENKAYA
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 Kalça artroplastisi
      • İbrahim TUNCAY
    • 08:15 - 08:30 Diz artroplastisi
      • İrfan ÖZTÜRK
    • 08:30 - 08:45 Artroplasti dışı seçenekler
      • İrfan ESENKAYA
    • 08:45 - 09:00 Komplikasyonlar ve tromboemboli
      • Osman Tuğrul EREN
09:40 - 10:40 Oturum
Bölüm 7: Travma Genel İlkeler

  • Oturum Başkanı
    • 09:40 - 10:40
      • Mehmet SUBAŞI
  • Konuşmacı
    • 09:40 - 09:55 Açık kırıklar
      • Serhat MUTLU
    • 09:55 - 10:10 Kırık tedavisinde tespit ilkeleri
      • Mehmet SUBAŞI
    • 10:10 - 10:25 Femur cisim kırıkları
      • Ufuk ÖZKAYA
11:00 - 12:00 Oturum
Bölüm 8: Eklemi İlgilendiren Kırıklar

  • Oturum Başkanı
    • 11:00 - 12:00
      • Mehmet SUBAŞI
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:15 Diz çevresi kırıkları
      • AHMET ÖZGÜR YILDIRIM
    • 11:15 - 11:30 Dirsek çevresi kırıkları
      • Ömür ÇAĞLAR
    • 11:30 - 11:45 El bileği kırık ve çıkıkları
      • Akif Muhtar ÖZTÜRK
13:00 - 14:00 Oturum
Bölüm 9: Üst Ekstremite Kırıkları ve Kaynamama

  • Oturum Başkanı
    • 13:00 - 14:00
      • Ufuk ÖZKAYA
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Humerus cisim ve proksimal uç kırıkları
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
    • 13:15 - 13:30 Önkol cisim ve Radius distal uç kırıkları
      • Cemal KURAL
    • 13:30 - 13:45 Kaynamama ve tedavisi
      • Ertuğrul AKŞAHİN
14:00 - 15:00 Oturum
Bölüm 10: Çocuk Kırıkları

  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:00
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:22 Çocuk üst ekstremite kırıkları
      • Önder KALENDERER
    • 14:22 - 14:44 Çocuk alt ekstremite kırıkları
      • Timur YILDIRIM
15:40 - 16:55 Oturum
Bölüm 11: Pelvis ve Alt Ekstremite Kırıkları

  • Oturum Başkanı
    • 15:40 - 16:55
      • İrfan ESENKAYA
  • Konuşmacı
    • 15:40 - 15:55 Pelvis kırıkları
      • Murat YILMAZ
    • 15:55 - 16:10 Asetabulum kırıkları
      • Mehmet ARAZİ
    • 16:10 - 16:25 Femur boyun ve trokanterik kırıklar
      • Harun MUTLU
    • 16:25 - 16:40 Tibia cisim kırıkları
      • Cem ÇOPUROĞLU
17:15 - 18:30 Oturum
Bölüm 12: Spor Cerrahisi

  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 18:30
      • Murat BOZKURT
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 17:30 Menisküs ve kıkırdak yaralanmaları
      • Murat BOZKURT
    • 17:30 - 17:45 Femoroasetabulerimpingement
      • Baransel SAYGI
    • 17:45 - 18:00 Diz bağ yaralanmaları
      • Murat GÜL
    • 18:00 - 18:15 Patellofemoral sorunlar
      • Mahir MAHİROĞULLARI

12.05.2014 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:00 Oturum
Bölüm 13: Omurga

  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:00
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 Dejeneratif omurga sorunları
      • Murat SONGÜR
    • 08:15 - 08:30 Vertebra kırıkları
      • Ahmet Esat KITER
    • 08:30 - 08:45 Omurga deformiteleri
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
09:30 - 10:30 Oturum
Bölüm 14: Pediatrik Ortopedi-1

  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:30
      • Emre ÇULLU
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:45 GKD
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 09:45 - 10:00 LCP
      • Cem Nuri AKTEKİN
    • 10:00 - 10:15 Topallayan Çocuk
      • Emel GÖNEN BAŞ
10:50 - 11:50 Oturum
Bölüm 15: Pediatrik Ortopedi-2

  • Oturum Başkanı
    • 10:50 - 11:50
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
  • Konuşmacı
    • 10:50 - 11:05 Doğum felci ve diğer üst ekstremite sorunları
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 11:05 - 11:20 PEV
      • Nusret KÖSE
    • 11:20 - 11:35 Nöromuskuler sorunlar
      • Emre ÇULLU
12:50 - 14:05 Oturum
Bölüm 16: Onkolojik Ortopedi

  • Oturum Başkanı
    • 12:50 - 14:05
      • Ahmet Esat KITER
  • Konuşmacı
    • 12:50 - 13:05 Tümörlü hastaya yaklaşım ve biyopsi
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
    • 13:05 - 13:20 Yumuşak doku tümörleri
      • Merter YALÇINKAYA
    • 13:20 - 13:35 Benign kemik tümörleri
      • Sami SÖKÜCÜ
    • 13:35 - 13:50 Malign kemik tümörleri
      • Bülent EROL