TOTBİD-TOTEK Çekirdek Eğitim Programı

4.09.2015 00:00:00 - 6.09.2015 00:00:00

Çekirdek Eğitim Programı 2015

04.09.2015 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
12:30 - 13:00 Oturum
Açılış

  • Konuşmacı
    • 12:30 - 12:37
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
      • İrfan ESENKAYA
      • Sait ADA
    • 12:37 - 12:42 TOTEK BAŞKANI
      • İrfan ESENKAYA
    • 12:42 - 12:48 TOTBID BAŞKANI
      • Sait ADA
13:00 - 14:00 Oturum
Bölüm 1: Genel Ortopedi

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:00
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Diyabetik ayak/ Amputasyonlar
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 13:15 - 13:30 Ortopedik Enfeksiyonlar
      • Hüsamettin ÇAKICI
    • 13:30 - 13:45 Kompartman Sendromu
      • Ali Murat KALENDER
    • 13:45 - 14:00 Tartışma
14:00 - 15:00 Oturum
Bölüm 2: Çocuk Kırıkları

  • Moderatör
    • 14:00 - 15:00
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Çocuk kırıklarının özellikleri
      • Bülent DAĞLAR
    • 14:15 - 14:30 Çocuk üst ekstremite kırıkları
      • Önder KALENDERER
    • 14:30 - 14:45 Çocuk alt ekstremite kırıkları
      • Kubilay BENG
    • 14:45 - 15:00 Tartışma
15:00 - 15:20 Oturum
Kahve Arası
15:20 - 16:35 Oturum
Bölüm 3: Pediatrik Ortopedi – 1

  • Moderatör
    • 15:20 - 16:35
      • Emre ÇULLU
  • Konuşmacı
    • 15:20 - 15:35 GKD
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 15:35 - 15:50 LCP
      • Timur YILDIRIM
    • 15:50 - 16:05 Pes planus, pes kavus, vertikaltalus
      • Hakan ÖMEROĞLU
    • 16:05 - 16:20 Topallayan Çocuk
      • Emel GÖNEN BAŞ
    • 16:20 - 16:35 Tartışma
16:35 - 17:35 Oturum
Bölüm 4: Pediatrik Ortopedi – 2

  • Moderatör
    • 16:35 - 17:35
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
  • Konuşmacı
    • 16:35 - 16:50 Doğum felci ve diğer üst ekstremite sorunları
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 16:50 - 17:05 PEV
      • Nusret KÖSE
    • 17:05 - 17:20 Nöromuskuler sorunlar
      • Emre ÇULLU
    • 17:20 - 17:35 Tartışma
17:35 - 18:00 Oturum
Board Sınavı Soruları – 1 (13 ders)

  • Moderatör
    • 17:35 - 18:00
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU

05.09.2015 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:15 Oturum
Bölüm 5: Travma Genel İlkeler

  • Moderatör
    • 08:00 - 09:15
      • Mehmet SUBAŞI
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 şkanı: Dr. Mehmet Subaşı 08:00 – 08:15 Kırık tedavisinde tespit ilkeleri
      • Mehmet SUBAŞI
    • 08:15 - 08:30 Kaynamama ve greft seçenekleri
      • Haluk AĞUŞ
    • 08:30 - 08:45 Hasar kontrollü ortopedi
      • ALİ TURGUT
    • 08:45 - 09:00 Açık kırıklar
      • Ahmet ASLAN
    • 09:00 - 09:15 Tartışma
09:15 - 09:55 Oturum
Bölüm 6: Pelvis-Asetabulum Kırıkları

  • Moderatör
    • 09:15 - 09:55
      • Hüseyin Hakan KINIK
  • Konuşmacı
    • 09:15 - 09:30 Pelvis kırıklar
      • Hüseyin Hakan KINIK
    • 09:30 - 09:45 Asetabulum kırıklar
      • Mehmet ARAZİ
    • 09:45 - 09:55 Tartışma
09:55 - 10:10 Oturum
Kahve Arası
10:10 - 11:25 Oturum
Bölüm 7: Alt Ekstremite Kırıkları

  • Moderatör
    • 10:10 - 11:25
      • Cem ÇOPUROĞLU
  • Konuşmacı
    • 10:10 - 10:25 Femur boyun, trokanterik kırıklar
      • Harun MUTLU
    • 10:25 - 10:40 Femur cisim kırıkları
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 10:40 - 10:55 Tibia cisim kırıkları
      • Cem ÇOPUROĞLU
    • 10:55 - 11:10 Ayak Kırıkları
      • Raşit Tahir ÖĞÜT
    • 11:10 - 11:25 Tartışma
11:25 - 12:00 Oturum
Board Sınavı Soruları – 2 (10 ders)

  • Moderatör
    • 11:25 - 12:00
      • İrfan ESENKAYA
12:00 - 13:00 Oturum
Öğle Yemeği
13:00 - 14:10 Oturum
Bölüm 8: Eklemi İlgilendiren Kırıklar

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:10
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Diz çevresi kırıkları
      • AHMET ÖZGÜR YILDIRIM
    • 13:15 - 13:30 Dirsek çevresi kırıkları
      • Ömür ÇAĞLAR
    • 13:30 - 13:45 El, el bileği kırık ve çıkıkları
      • Akif Muhtar ÖZTÜRK
    • 13:45 - 14:00 Ayak bileği kırıkları
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
    • 14:00 - 14:10 Tartışma
14:10 - 14:50 Oturum
Bölüm 9: Üst Ekstremite Kırıkları

  • Moderatör
    • 14:10 - 14:50 Yusuf Özkaya
  • Konuşmacı
    • 14:10 - 14:25 Humerus cisim ve proksimal uç kırıkları
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
    • 14:25 - 14:40 Önkol kırıkları ve radius distal uç kırıkları
      • Cemal KURAL
    • 14:40 - 14:50 Tartışma
14:50 - 15:45 Oturum
Bölüm 10: El ve El Bileği Hastalıkları

  • Moderatör
    • 14:50 - 15:45
      • Sırrı Sinan BİLGİN
  • Konuşmacı
    • 14:50 - 15:05 Akut sinir yaralanmaları ve tuzak nöropatileri
      • MEHMET ŞAHİN
    • 15:05 - 15:20 Sık rastlanan el sorunları
      • Kahraman ÖZTÜRK
    • 15:20 - 15:35 Tendon onarım teknikleri ve tendon transferleri
      • Sırrı Sinan BİLGİN
    • 15:35 - 15:45 Tartışma
15:45 - 16:00 Oturum
Kahve Arası
16:00 - 16:30 Oturum
Board Sınavı Soruları – 3 (9 ders)

  • Moderatör
    • 16:00 - 16:30
      • İlhami KURU
16:30 - 17:10 Oturum
Bölüm 11: Omuz Sorunları

  • Moderatör
    • 16:30 - 17:10
  • Konuşmacı
    • 16:30 - 16:45 Omuz rotator manşet sorunları
      • Barış KOCAOĞLU
    • 16:45 - 17:00 Omuz instabiliteleri/SLAP
      • Ulunay KANATLI
    • 17:00 - 17:10 Tartışma
17:10 - 18:20 Oturum
Bölüm 12: Spor Cerrahisi

  • Moderatör
    • 17:10 - 18:20
      • Murat BOZKURT
  • Konuşmacı
    • 17:10 - 17:25 Menisküs ve kıkırdak yaralanmaları D
      • Murat BOZKURT
    • 17:25 - 17:40 Femoroasetabuler impingement
      • Baransel SAYGI
    • 17:40 - 17:55 Diz bağ yaralanmaları
      • Gazi HURİ
    • 17:55 - 18:10 Patellofemoral sorunlar
      • Mahir MAHİROĞULLARI
    • 18:10 - 18:20 Tartışma

06.09.2015 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:00 Oturum
Bölüm 13: Omurga

  • Moderatör
    • 08:00 - 09:00
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 Dejeneratif omurga sorunları
      • Murat SONGÜR
    • 08:15 - 08:30 Vertebra kırıkları
      • Ahmet Esat KITER
    • 08:30 - 08:45 Omurga deformiteleri
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
    • 08:45 - 09:00 Tartışma
09:00 - 09:30 Oturum
Board Sınavı Soruları – 4 (9 ders)

  • Moderatör
    • 09:00 - 09:30
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
09:30 - 10:40 Oturum
Bölüm 14: Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi – 1

  • Moderatör
    • 09:30 - 10:40
      • İrfan ESENKAYA
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:45 Kalça artroplastisi 1 – cerrahi girişler; avantaj ve dezavantajlar
      • BÜLENT ABDURRAHMAN ERDEMLİ
    • 09:45 - 10:00 Kalça artroplastisi
      • İbrahim TUNCAY
    • 10:00 - 10:15 Diz artroplastisi
      • İrfan ÖZTÜRK
    • 10:15 - 10:30 Artroplasti dışı seçenekler
      • İrfan ESENKAYA
    • 10:30 - 10:40 Tartışma
10:40 - 11:00 Oturum
Kahve Arası
11:00 - 12:00 Oturum
Bölüm 15: Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi – 2

  • Moderatör
    • 11:00 - 12:00
      • Osman Tuğrul EREN
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:15 Komplikasyonlar
      • Alper KAYA
    • 11:15 - 11:30 Tromboemboli
      • Osman Tuğrul EREN
    • 11:30 - 11:45 Sık rastlanan ayak sorunları
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 11:45 - 12:00 Tartışma
12:00 - 13:00 Oturum
Öğle Yemeği
13:00 - 14:15 Oturum
Bölüm 16: Onkolojik Ortopedi

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:15
      • Ahmet Esat KITER
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Tümörlü hastaya yaklaşım ve biyopsi
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
    • 13:15 - 13:30 Yumuşak doku tümörleri
      • Merter YALÇINKAYA
    • 13:30 - 13:45 Benign kemik tümörleri
      • Mehmet Ali DEVECİ
    • 13:45 - 14:00 Malign kemik tümörleri
      • Bülent EROL
    • 14:00 - 14:15 Tartışma
14:15 - 14:45 Oturum
Board Sınavı Soruları– 5 (11 ders)

  • Moderatör
    • 14:15 - 14:45
      • Ahmet Esat KITER
14:45 - 15:00 Oturum
Geri bildirim alma ve kapanış