TOTBİD-TOTEK Çekirdek Eğitim Programı

2.09.2016 00:00:00 - 4.09.2016 00:00:00

Çekirdek Eğitim Programı 2016

02.09.2016 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 08:30 Oturum
Açılış
08:30 - 09:30 Oturum
Bölüm 1: Genel Ortopedi

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:52 Diyabetik ayak/ Amputasyonlar
      • Serkan İLTAR
    • 08:52 - 09:10 Ortopedik Enfeksiyonlar
      • Gökhan ÖZKAZANLI
    • 09:10 - 09:30 Kompartman Sendromu
      • Sami SÖKÜCÜ
09:30 - 10:30 Oturum
Bölüm 2: Çocuk Kırıkları

  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:47 Çocuk Kırıklarının Özellikleri.
      • Bülent DAĞLAR
    • 09:47 - 10:05 Çocuk üst ekstremite kırıkları
      • Önder KALENDERER
    • 10:05 - 10:30 Çocuk alt ekstremite kırıkları
      • Kubilay BENG
10:30 - 11:45 Oturum
Bölüm 3: Pediatrik Ortopedi – 1

  • Konuşmacı
    • 10:30 - 10:48 GKD
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 10:48 - 11:03 LC Perthes
      • Hüseyin ARSLAN
    • 11:03 - 11:22 Pes planus, pes kavus, vertikaltalus
      • Fuat BİLGİLİ
    • 11:22 - 11:45 Topallayan Çocuk
      • Emel GÖNEN BAŞ
11:45 - 12:45 Oturum
Bölüm 4: Pediatrik Ortopedi – 2

  • Konuşmacı
    • 11:45 - 12:08 Doğum felci ve diğer üst ekstremite sorunları
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 12:08 - 12:26 PEV
      • Nusret KÖSE
    • 12:26 - 12:45 Nöromuskuler Sorunlar
      • Emre ÇULLU
12:45 - 13:15 Oturum
Board Sınavı Soruları – 1 (13 ders)

03.09.2016 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
07:35 - 08:30 Oturum
Bölüm 5: Travma Genel İlkeler

  • Konuşmacı
    • 07:35 - 07:53 Kırık tedavisinde tespit ilkeleri
      • Orçun ŞAHİN
    • 07:53 - 08:06 Kaynamama ve greft seçenekleri
      • Haluk AĞUŞ
    • 08:06 - 08:19 Hasar kontrollü ortopedi
      • ALİ TURGUT
    • 08:19 - 08:30 Açık kırıklar
      • Harun MUTLU
08:30 - 09:10 Oturum
Bölüm 6: Pelvis-Asetabulum Kırıkları

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 09:00  Pelvis kırıkları
      • Kadir Bahadır ALEMDAROĞLU
    • 09:00 - 09:10 Asetabulum kırıkları
      • Hüseyin Hakan KINIK
09:10 - 10:00 Oturum
Bölüm 7: Alt Ekstremite Kırıkları

  • Konuşmacı
    • 09:10 - 09:24 Femur boyun, trokanterik kırıklar
      • Mehmet ARAZİ
    • 09:24 - 09:39 Femur cisim kırıkları
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 09:39 - 09:50 Tibia cisim kırıkları
      • Cem ÇOPUROĞLU
    • 09:50 - 10:00 Ayak Kırıkları
      • Tulgar TOROS
10:00 - 10:35 Oturum
Board Sınavı Soruları – 2 (10 ders)

  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:35 Board Sınavı Soruları – 2 (10 ders)
10:35 - 11:45 Oturum
Bölüm 8: Eklemi İlgilendiren Kırıklar

  • Konuşmacı
    • 10:35 - 10:45 Diz çevresi kırıkları
      • AHMET ÖZGÜR YILDIRIM
    • 10:45 - 10:57 Dirsek çevresi kırıkları
      • Ömür ÇAĞLAR
    • 10:57 - 11:05 El, el bileği kırık ve çıkıkları
      • Mustafa Nazım KARALEZLİ
    • 11:05 - 11:45 Ayak bileği kırıkları
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
11:45 - 12:25 Oturum
Bölüm 9: Üst Ekstremite Kırıkları

  • Konuşmacı
    • 11:45 - 12:07 Humerus cisim ve proksimal uç kırıkları
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
    • 12:07 - 12:25 Önkol cisim kırıkları, el kırıkları
      • Cemal KURAL
12:25 - 13:20 Oturum
Bölüm 10: El ve El Bileği Hastalıkları

  • Konuşmacı
    • 12:25 - 12:40 Akut sinir yaralanmaları ve tuzak nöropatileri
      • Cihangir TETİK
    • 12:40 - 12:50 Sık rastlanan el sorunları
      • Serkan AYKUT
    • 12:50 - 13:20 Tendon onarım teknikleri ve tendon transferleri
      • Sırrı Sinan BİLGİN
13:20 - 13:50 Oturum
Board Sınavı Soruları – 3 (9 ders)

  • Konuşmacı
    • 13:20 - 13:50 Board Sınavı Soruları – 3 (9 ders)
      • İlhami KURU
13:50 - 14:45 Oturum
Bölüm 11: Omuz Sorunları

  • Konuşmacı
    • 13:50 - 14:05 Omuz rotator manşet sorunları
      • Barış KOCAOĞLU
    • 14:05 - 14:23 Omuz ve dirsek artroplastisi
      • Ata Can ATALAR
    • 14:23 - 14:45 Omuz instabiliteleri/SLAP
      • Alper DEVECİ
14:45 - 15:55 Oturum
Bölüm 12: Spor Cerrahisi

  • Konuşmacı
    • 14:45 - 15:01 Menisküs ve kıkırdak yaralanmaları
      • Murat BOZKURT
    • 15:01 - 15:18 Femoroasetabuler impingement
      • Baransel SAYGI
    • 15:18 - 15:37 Diz bağ yaralanmaları
      • MELEKPER ELCİL KAYA BİÇER
    • 15:37 - 15:55 Patellofemoral sorunlar
      • Mahir MAHİROĞULLARI

04.09.2016 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:00 Oturum
Bölüm 13: Omurga

  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:21 Dejeneratif omurga sorunları
      • Murat SONGÜR
    • 08:21 - 08:38 Vertebra kırıkları
      • Halil Gökhan DEMİRKIRAN
    • 08:38 - 09:00 Omurga deformiteleri
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
09:00 - 09:30 Oturum
Board Sınavı Soruları – 4 (9 ders)
09:30 - 10:40 Oturum
Bölüm 14: Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi – 1

  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:47 Kalça artroplastisi 1 – cerrahi girişler; avantaj ve dezavantajları
      • BÜLENT ABDURRAHMAN ERDEMLİ
    • 09:47 - 10:05 Kalça artroplastisi 2 yüzey seçenekleri
      • İbrahim TUNCAY
    • 10:05 - 10:21 Diz artroplastisi 1 Primer TDA
      • Berk GÜÇLÜ
    • 10:21 - 10:40 Diz artroplastisi 2 Püf noktalar
      • İrfan ÖZTÜRK
10:40 - 11:30 Oturum
Bölüm 15: Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi – 2

  • Konuşmacı
    • 10:40 - 10:54 Artroplasti dışı seçenekler
      • İrfan ESENKAYA
    • 10:54 - 11:06 Komplikasyonlar
      • Alper KAYA
    • 11:06 - 11:17 Tromboemboli
      • Osman Tuğrul EREN
    • 11:17 - 11:30 Sık rastlanan ayak sorunları
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
11:30 - 12:45 Oturum
Bölüm 16: Onkolojik Ortopedi

  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:46 Tümörlü hastaya yaklaşım ve biyopsi
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
    • 11:46 - 12:01 Yumuşak doku tümörleri
      • Merter YALÇINKAYA
    • 12:01 - 12:25 Benign kemik tümörleri
      • Mehmet Ali DEVECİ
    • 12:25 - 12:45 Malign Kemik Tümörleri
      • Bülent EROL
12:45 - 13:15 Oturum
Board Sınavı Soruları– 5 (11 ders)