2. ULUSAL ÇOCUK ORTOPEDİSİ KONGRESİ

16.03.2018 00:00:00 - 18.03.2018 00:00:00

2. ULUSAL ÇOCUK ORTOPEDİSİ KONGRESİ

16.03.2018 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
13:00 - 14:05 Oturum
Kayıt
14:05 - 14:10 Oturum
Başlangıç
14:10 - 16:00 Oturum
Skolyoz Tarama Projesi ve GKD Tarama Programında Son Nokta

  • Konuşmacı
    • 14:10 - 14:24 GKD Taraması
      Başak Tezel
    • 14:24 - 14:37 Gelişimsel Kalça Displazisinde Kalça Ultrasonografisinin Güvenilirliği: Farklı Ellerde Ne Kadar Güvenilir?
      • Tolga ONAY
    • 14:37 - 14:46 Kuzeybatı İstanbul Bölgesinde Yenidoğan Gelişimsel Kalça Displazisi Görülme Sıklığı
      • Hasan Hüseyin CEYLAN
    • 14:46 - 15:00 Malatya İlinde Uygulanan “Gelişimsel Kalça Displazisi Erken Tarama Programı” Cerrahi Tedavi İhtiyacını Azalttı mı?
      • Mehmet Fethi CEYLAN
    • 15:00 - 15:29 Skolyoz
      Başak Tezel
    • 15:29 - 16:00 Epidemiyolojik Bir Çalışma: Türkiye Adölosan İdiyopatik Skolyoz Prevalansı
      • Hürriyet Gürsel YILMAZ
  • Moderatör
    • 14:10 - 16:00 Skolyoz Tarama Projesi ve GKD Tarama Programında Son Nokta
      • Emre ÇULLU
16:00 - 16:15 Oturum
Kahve Arası
16:15 - 18:15 Oturum
Eğitim Planlama Konseyi “Çocuk Ortopedisi Eğitiminde Neredeyiz?

  • Konuşmacı
    • 16:15 - 16:30 1. Çocuk ortopedisi eğitimi ulusal kurumlardaki durum a. Üniversite klinikleri örneği
      • Muharrem YAZICI
    • 16:30 - 16:42 1. Çocuk ortopedisi eğitimi ulusal kurumlardaki durum b. Eğitim araştırma klinikleri örneği
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 16:42 - 16:52 2. Çocuk ortopedisi eğitimi ve yurt dışı kurumlarındaki örnekler
      • Nusret KÖSE
    • 16:52 - 17:04 3. Çocuk ortopedisi eğitiminde kurslar a. Çocuk ortopedisi dernek ve diğer kurslar
      • Mehmet Bartu SARISÖZEN
    • 17:04 - 17:14 3. Çocuk ortopedisi eğitiminde kurslar b. Yurtdışı kurslar
    • 17:14 - 17:37 4. Sınavlarda çocuk ortopedisi a. UEGS sınav ve TOTEK uzmanlık yeterlik sınavı (board)
      • Emre ÇULLU
    • 17:37 - 18:15 4. Sınavlarda çocuk ortopedisi b. EBOT sınavı
      • Rasim Haluk BERK
  • Moderatör
    • 16:15 - 18:15 Eğitim Planlama Konseyi “Çocuk Ortopedisi Eğitiminde Neredeyiz?
      • Gazi ZORER

17.03.2018 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
07:45 - 08:00 Oturum
Açılış
08:00 - 09:00 Oturum
Oturum 1 Erken Başlangıçlı Skolyoz

  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:13 Konservatif Tedavi
      • Rasim Haluk BERK
    • 08:13 - 08:25 Cerrahi Tedavi
      • Mutlu ÇOBANOĞLU
    • 08:25 - 09:00 Serebral Palside Skolyoz
      Freeman Miller
  • Moderatör
    • 08:00 - 09:00 Oturum 1 Erken Başlangıçlı Skolyoz
      • Muharrem YAZICI
      • Mehmet Nurullah ERMİŞ
09:00 - 09:45 Oturum
Oturum 2 Alt Ekstremitenin Zor Sorunları

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:10 Konjenital Vertikal Talus
      • Ahmet DOĞAN
    • 09:10 - 09:45 Fibular Hemimelide Ayak Bileği
      Rudolf Ganger
  • Moderatör
    • 09:00 - 09:45 Oturum 2 Alt Ekstremitenin Zor Sorunları
      • Mithat ÖNER
      • Hacı Bayram TOSUN
09:45 - 10:30 Oturum
Oturum 3 Serebral Palsi

  • Konuşmacı
    • 09:45 - 10:03 Spastisite Kontrolü
      Freeman Miller
    • 10:03 - 10:30 Botulinum Toksin A Uygulama Tekniği
      • Hüseyin GÜNAY
  • Moderatör
    • 09:45 - 10:30 Oturum 3 Serebral Palsi
      • Serhan ÜNLÜ
10:30 - 11:00 Oturum
Kahve Arası
11:00 - 11:45 Oturum
Oturum 4 (Konferans)

  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:45 Crouch Gait
      Freeman Miller
  • Moderatör
    • 11:00 - 11:45 Oturum 4 (Konferans)
      • Cemil YILDIZ
      • Kubilay BENG
11:45 - 12:30 Oturum
Oturum 5 Sözlü Bildiriler Gelişimsel Kalça Displazisi, GKD Dışı Kalça Sorunları

  • Moderatör
    • 11:45 - 12:30 Oturum 5 Sözlü Bildiriler Gelişimsel Kalça Displazisi, GKD Dışı Kalça Sorunları
      • Mehmet İsmail Safa KAPICIOĞLU
      • Ahmet Hamdi AKGÜLLE
12:30 - 14:00 Oturum
Konferans-Akılcı İlaç Kullanımı

  • Konuşmacı
    • 12:30 - 13:59 Öğle Yemeği Konferans (Akılcı İlaç Kullanımı)
      • Tolga ONAY
14:00 - 15:00 Oturum
Oturum 6 Sekonder Pes Ekinovarus

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:13 Artrogripotik PEV
      • Güney YILMAZ
    • 14:13 - 14:43 Serebral Palside PEV
      Freeman Miller
    • 14:43 - 15:00 Meningomyelosel PEV
      • Timur YILDIRIM
  • Moderatör
    • 14:00 - 15:00 Oturum 6 Sekonder Pes Ekinovarus
      • Mehmet Cemalettin AKSOY
      • Volkan KILINÇOĞLU
15:00 - 16:00 Oturum
Oturum 7 Sözlü Bildiriler Nörolojik Hastalıklar, Diğer Hastalıklar ve Araştırma

  • Moderatör
    • 15:00 - 16:00 Oturum 7 Sözlü Bildiriler Nörolojik Hastalıklar, Diğer Hastalıklar ve Araştırma
      • Mehmet Ali TALMAÇ
      • Mehmet Müfit ORAK
16:00 - 16:20 Oturum
Kahve Arası
16:20 - 17:00 Oturum
Oturum 8 Sözlü Bildiriler Ayak, Spinal

  • Moderatör
    • 16:20 - 17:00 Oturum 8 Sözlü Bildiriler Ayak, Spinal
      • Hasan Hilmi MURATLI
      • Oktay ADANIR
17:00 - 18:00 Oturum
Oturum 9 Alt Ekstremite Uzunluk Eşitsizlikleri ve Deformiteler

  • Konuşmacı
    • 17:00 - 17:14 Epifizyodezler
      • Emre ÇULLU
    • 17:14 - 17:28 Eksternal Fiksatör
      • Salih MARANGOZ
    • 17:28 - 18:00 Manyetik Çivi ile Deformite Düzeltme
      Rudolf Ganger
  • Moderatör
    • 17:00 - 18:00 Oturum 9 Alt Ekstremite Uzunluk Eşitsizlikleri ve Deformiteler
      • Burak KAYMAZ

18.03.2018 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 08:30 Oturum
Oturum 10 Konferans

  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:30 Konjenital Deformitelerde İnstabil Kalça, Diz ve Ayak Bileği
      Rudolf Ganger
  • Moderatör
    • 08:00 - 08:30 Oturum 10 (Konferans)
      • Serkan ULUDAĞ
      • Güney YILMAZ
08:30 - 09:30 Oturum
Oturum 11 (Tartışmalı) GKD 6-12 Ay

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:45 Pavlik Tedavisi
      • Gazi ZORER
    • 08:45 - 09:01 Rijit Ortez
      • Fuat BİLGİLİ
    • 09:01 - 09:20 GAA KR+Pelvipedal Alçı
      • Mehmet Müfit ORAK
    • 09:20 - 09:30 Açık Redüksiyon
      • Haluk AĞUŞ
  • Moderatör
    • 08:30 - 09:30 Oturum 11 (Tartışmalı) GKD 6-12 Ay
      • Tuncay CENTEL
      • Mehmet Serhan ER
09:30 - 10:15 Oturum
Oturum 12 (Tartışmalı) Suprakondiler Humerus Kırıkları

  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:00 Medial Girişim
      • Abdullah EREN
    • 10:00 - 10:07 Lateral Girişim
      • Önder KALENDERER
    • 10:07 - 10:15 Anterior Girişim
      • Mehmet Bartu SARISÖZEN
  • Moderatör
    • 09:30 - 10:15 Oturum 12 (Tartışmalı) Suprakondiler Humerus Kırıkları
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
      • Ali ŞEKER
10:15 - 10:30 Oturum
Kahve Arası
10:30 - 11:10 Oturum
Oturum 13 Sözlü Bildiriler Travma

  • Moderatör
    • 10:30 - 11:10 Oturum 13 Sözlü Bildiriler Travma
      • Serhan ÜNLÜ
      • Ahmet İMERCİ
11:10 - 11:50 Oturum
Oturum 14 Çocuk Ortopedisinin Acilleri

  • Konuşmacı
    • 11:10 - 11:35 Septik Artrit
      • Fatih SÜRENKÖK
    • 11:35 - 11:43 Akut Osteomiyelit
      • Mehmet Akif ALTAY
    • 11:43 - 11:50 Kollum Femoris Kırığı
      • Avni İlhan BAYHAN
  • Moderatör
    • 11:10 - 11:50 Oturum 14 Çocuk Ortopedisinin Acilleri
      • GÜVEN BULUT
      • Gökhan ÖZKAZANLI
11:50 - 13:00 Oturum
Oturum 15 Sözlü Bildiriler Karma

  • Moderatör
    • 11:50 - 13:00 Oturum 15 Sözlü Bildiriler Karma
      • Mehmet Cemalettin AKSOY
      • Ahmet Nadir AYDEMİR
13:00 - 14:00 Oturum
Öğle Yemeği / Workshop ÖN KOL TİTANYUM ELASTİK ÇİVİSİ UYGULAMA KALÇA OSTEOTOMİ PLAĞI UYGULAMA
14:00 - 15:00 Oturum
Oturum 16 Pes Ekinovarus’ta Rezidüel ve Nüks Deformiteler

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:11 Nüks Nedenleri
      • Hüseyin ARSLAN
    • 14:11 - 14:22 Nükslerde Tekrar Ponset
      • Ayşegül BURSALI
    • 14:22 - 14:32 Nükslerde Cerrahi
      • Nusret KÖSE
    • 14:32 - 15:00 Dinamik Supinasyon
      • Hasan Hilmi MURATLI
  • Moderatör
    • 14:00 - 15:00 Oturum 16 Pes Ekinovarus’ta Rezidüel ve Nüks Deformiteler
      • Emel GÖNEN BAŞ
      • Murat OTO
15:00 - 15:45 Oturum
Oturum 17 Çocuk Kırıkları Kabul Sınırları

  • Konuşmacı
    • 15:00 - 15:15 Üst Ekstremite
      • ALİ TURGUT
    • 15:15 - 15:30 Alt Ekstremite
      • Mehmet Fethi CEYLAN
    • 15:30 - 15:45 Cerrahi Tercihi Artıyor mu?
      • Hakan ÖMEROĞLU
  • Moderatör
    • 15:00 - 15:45 Oturum 17 Çocuk Kırıkları Kabul Sınırları
      • Hakan ŞENARAN
      • Murat SONGÜR
15:45 - 16:00 Oturum
Kapanış ve Ödül Töreni
16:00 - 18:00 Oturum
ÇOD Genel Kurul Toplantısı