12. İLERİ ARTROPLASTİ KURSU

14.12.2018 00:00:00 - 15.12.2018 00:00:00

12. İLERİ ARTROPLASTİ KURSU

14.12.2018 Program Bilgisi

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
07:30 - 08:20 Oturum
Kayıt
08:20 - 08:30 Oturum
Açılış

  • Konuşmacı
    • 08:20 - 08:30
      • Fahri ERDOĞAN
      • Ömer Faruk BİLGEN
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
08:30 - 11:00 Oturum
Oturum 1: Primer Total Diz Artroplassi: Temel Prensipler

  • Moderatör
    • 08:30 - 11:00
      • Ömer Faruk BİLGEN
      • İsmail Remzi TÖZÜN
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:53 Mekanik Aks mı Kinematik Dizilim mi?
      • Bülent ATİLLA
    • 08:53 - 09:12 İleri Varus Diz
      • Murat Ali HERSEKLİ
    • 09:12 - 09:31 İleri Valgus Diz
      • Ömer Faruk BİLGEN
    • 09:31 - 09:49 Fleksiyon Kontraktörü
      • Bülent A. ERDEMLİ
    • 09:49 - 10:09 Tartışma
    • 10:09 - 11:00 Primer Diz Protezi (naklen yayın 1)
      • Emin Ertuğrul ŞENER
11:00 - 11:30 Oturum
Kahve Arası
11:30 - 12:40 Oturum
Oturum 2: Primer Total Diz Artroplastisi

  • Moderatör
    • 11:30 - 12:40
      • Fahri ERDOĞAN
  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:40 Yara Iyilesme Problemleri
      • Burak BEKSAÇ
    • 11:40 - 11:50 Periprostetik Kırıklar
      • Çağatay ULUÇAY
    • 11:50 - 12:00 Dizde Instabilite
      • Yaman SARPEL
    • 12:00 - 12:10 Ekstensör Mekanizma Sorunları
      • Fahri ERDOĞAN
    • 12:10 - 12:20 TDP de Tromboemboli
      • Faik ALTINTAŞ
    • 12:20 - 12:40 Tartışma
12:40 - 13:30 Oturum
Öğle Yemeği
13:30 - 16:30 Oturum
Oturum 3: Zor Dizde Protez Uygulaması

  • Moderatör
    • 13:30 - 16:30
      • Süleyman Şükrü ARAÇ
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 13:40 RA ve nöropatik eklemde TDP
      • Baransel SAYGI
    • 13:40 - 13:50 Sıkı Diz
      • Çetin IŞIK
    • 13:50 - 14:00 Ekstraartiküler Deformite
      • İsmail Remzi TÖZÜN
    • 14:00 - 14:10 Kanama Bozuklukları ve TDP
      • Nejat Hakkı SUR
    • 14:10 - 14:30 Tartışma
    • 14:30 - 16:20 Zor Dizde Primer Diz Protezi ( naklen yayın 2)
      • Ömer Faruk BİLGEN
    • 16:20 - 16:30 Nejat Hakkı Sur Ödu¨l
16:30 - 17:00 Oturum
Kahve Arası
17:00 - 18:00 Oturum
Oturum 4 : Unikompartmantal osteoartrit

  • Moderatör
    • 17:00 - 18:00
      • İlker ÇETİN
  • Konuşmacı
    • 17:00 - 17:15 Unikompartmantal TDP (medial, lateral, trikompartmantal)
      • Ali BAKTIR
    • 17:15 - 17:30 Medial UKA Komplikasyonları sonrası TDP
      • İlker ÇETİN
    • 17:30 - 17:50 Tartışma
    • 17:50 - 18:00 Günün Özeti
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
      • Ömer Faruk BİLGEN

15.12.2018 Program Bilgisi

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 11:30 Oturum
Oturum 5 : Revizyon Diz Protezinde Temel Prensipler

  • Moderatör
    • 08:30 - 11:30
      • Ömer Faruk BİLGEN
      • Erdal CİLA
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:40 Genisletilmis Yaklasımlar
      • MUHAMMET SADIK BİLGEN
    • 08:40 - 08:50 Komponentlerin Çıkarılması
      • Fatih İbrahim PESTİLCİ
    • 08:50 - 09:00 İmplant Seçimi
      • Ömür ÇAĞLAR
    • 09:00 - 09:10 Eklem Seviyesinin Olusturulması
      • Alpaslan ÖZTÜRK
    • 09:10 - 09:20 Kemik Defektlerinin Çözümü
      • Süleyman Şükrü ARAÇ
    • 09:20 - 09:40 Tartışma
    • 09:40 - 11:30 Revizyon Diz Protezi (naklen yayın 3)
      • Nejat GÜNEY
11:30 - 12:00 Oturum
Kahve Arası
12:00 - 13:00 Oturum
Oturum 6 : Protez Çevresi Enfeksiyon

  • Moderatör
    • 12:00 - 13:00
      • Emin Ertuğrul ŞENER
  • Konuşmacı
    • 12:00 - 12:10 Ameliyat Öncesi Enfeksiyondan Korunma
      • Kerem BAŞARIR
    • 12:10 - 12:20 Peripirostetik Enfeksiyon Tanısı
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
    • 12:20 - 12:30 Protez Çevresi Enfeksiyon Tedavi Seçenekleri
      • Erdal CİLA
    • 12:30 - 12:46 Tartışma
    • 12:46 - 13:00 Günün Özeti
      • Ömer Faruk BİLGEN
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK