İleri Omurga Kursları

4.02.2021 00:00:00 - 5.02.2021 00:00:00

İleri Omurga Kursları

04.02.2021 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 09:15 Oturum
Açılış

  • Moderatör
    • 09:00 - 09:15
      • Ömer AKÇALI
09:15 - 09:30 Oturum
Kurs Bilgilendirmesi

  • Moderatör
    • 09:15 - 09:30
      • Çağatay ÖZTÜRK
      • Özkan ATEŞ
09:30 - 10:30 Oturum
Kranioservikal bileşke

  • Moderatör
    • 09:30 - 10:30
      • Özkan ATEŞ
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:50 Kranioservikal bölgede fiksasyon endikasyon ve teknikleri
      • Ali Fahir ÖZER
    • 09:50 - 10:10 Geriatrik odontoid kırıklarında yönetim
      • Serkan ŞİMŞEK
    • 10:10 - 10:30 Olgu Sunumu ve tartışma
      • Ali Fahir ÖZER
      • Serkan ŞİMŞEK
      • Özkan ATEŞ
10:30 - 11:00 Oturum
Kahve Arası
11:00 - 12:00 Oturum
Servikotorasik bileşke

  • Moderatör
    • 11:00 - 12:00
      • Sedat DALBAYRAK
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:20 Servikotorasik bileşke sorunları ve yönetimi
      • Halil Gökhan DEMİRKIRAN
    • 11:20 - 11:40 Servikotorasik bileşkede enstrümantasyon teknikleri
      • Serdar KAHRAMAN
    • 11:40 - 12:00 Olgu sunumu ve tartışma
      • Sedat DALBAYRAK
      • Tahsin ERMAN
      • Halil Gökhan DEMİRKIRAN
      • Serdar KAHRAMAN
12:00 - 13:00 Oturum
Öğle Yemeği
13:00 - 14:30 Oturum
Lumbosakral bileşke

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:30
      • Halil Gökhan DEMİRKIRAN
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:15 Enstrümantasyonda sakrumun dahil edilme endikasyonları
      • Erkan KAPTANOĞLU
    • 13:15 - 13:30 Enstrümantasyonda pelvisin dahil edilme endikasyonları
      • Bekir Yavuz UÇAR
    • 13:30 - 13:50 Lumbosakral bileşkede enstrümantasyon teknikleri
      • Ahmet Esat KITER
    • 13:50 - 14:30 Olgu sunumu ve tartışma
      • Erkan KAPTANOĞLU
      • Bekir Yavuz UÇAR
      • Ahmet Esat KITER
14:30 - 15:00 Oturum
Kahve Arası
15:00 - 16:30 Oturum
Adölesan idiopatik skolyoz

  • Moderatör
    • 15:00 - 16:30
      • Ufuk AYDINLI
  • Konuşmacı
    • 15:00 - 15:20 Distal füzyon seviyesi seçimi
      • Metin ÖZALAY
    • 15:20 - 15:40 Lomber selektif füzyon endikasyonları
      • Yetkin SÖYÜNCÜ
    • 15:40 - 16:00 Lenke Tip 5 eğrilerde enstrümantasyon özellikleri
      • Ufuk AYDINLI
    • 16:00 - 16:30 Olgu sunumu ve tartışma
      • Ufuk AYDINLI
      • Metin ÖZALAY
      • Yetkin SÖYÜNCÜ

05.02.2021 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 10:30 Oturum
Lomber dejeneratif deformiteler

  • Moderatör
    • 09:00 - 10:30
      • Serdar KAHRAMAN
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:20 Sagital denge ve ameliyat planlaması
      • Alihan DERİNCEK
    • 09:20 - 09:40 Spinal stenoz: Ne zaman dekompresyon, ne zaman enstrumantasyon?
      • Kudret TÜREYEN
    • 09:40 - 10:00 Dejeneratif skolyoz: Ne zaman dekompresyon, ne zaman korreksiyon?
      • Ali DALGIÇ
    • 10:00 - 10:30 Olgu sunumu ve tartışma
      • Alihan DERİNCEK
      • Kudret TÜREYEN
      • Ali DALGIÇ
10:30 - 11:00 Oturum
Kahve Arası
11:00 - 12:00 Oturum
Spondilolizis ve Spondilolistezis

  • Moderatör
    • 11:00 - 12:00
      • Yetkin SÖYÜNCÜ
  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:20 Spondilolizis: Yönetim ve cerrahi teknikler
      • Ömer AKÇALI
    • 11:20 - 11:40 Yüksek dereceli spondilolistezis: Yönetim ve cerrahi teknikler
      • Mehmet ZİLELİ
    • 11:40 - 12:00 Olgu sunumu ve tartışma
      • Mehmet ZİLELİ
      • Yetkin SÖYÜNCÜ
      • Ömer AKÇALI
12:00 - 13:00 Oturum
Öğle Yemeği
13:00 - 15:00 Oturum
Tümör cerrahisi

  • Moderatör
    • 13:00 - 15:00
      • Ufuk AYDINLI
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:20 Omurga primer malign tümörlerinde yönetim
      • Sait NADERİ
    • 13:20 - 13:40 Omurga metastatik tümörlerinde yönetim
      • Ufuk AYDINLI
    • 13:40 - 14:00 İntradural tümörlerde yönetim
      • Rahmi Kemal KOÇ
    • 14:00 - 14:30 Olgu sunumu ve tartışma
      • Fatih KESKİN
      • Sait NADERİ
      • Ufuk AYDINLI
      • Rahmi Kemal KOÇ
    • 14:30 - 15:00 Kursun değerlendirilmesi Kursiyer geri bildirimleri
      • Ömer AKÇALI
      • Çağatay ÖZTÜRK
      • Özkan ATEŞ