16. Temel Artroplasti Kursu

1.12.2020 00:00:00 - 12.12.2020 00:00:00

16. Temel Artroplasti Kursu

01.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 10:10 KALÇA ARTROPLASTİSİ
Kalça ve Diz Artroplastisinde Temel Ortak Konular

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:10 Artroplastide pre op değerlendirme, cerrahi hazırlık ve onam
      • Yunus İMREN
    • 09:10 - 09:20 Artroplastide anestezi yöntemleri ve post op ağrı kontrolü
      • Özge KÖNER
    • 09:20 - 09:30 Artroplastide kanama riskini ve transfüzyon ihtiyacını azaltan stratejiler
      • İbrahim AZBOY
    • 09:30 - 09:40 Artroplastide VTE profilaksisinde güncel yaklaşımlar
      • Çağatay ULUÇAY
    • 09:40 - 09:50 Periprostetik enfeksiyonda korunma ve tanı
      • İbrahim TUNCAY
    • 09:50 - 10:00 Periprostetik enfeksiyonda tedavi yöntemleri
      • Çetin IŞIK
    • 10:00 - 10:10 Kalça ve diz artroplastisinde Rehabilitasyon
      • Hande DENİZ GÜNEY
      • Gizem İrem KINIKLI
10:10 - 10:40 KALÇA ARTROPLASTİSİ
Kalça Artroplastisi Temel Bilgiler

  • Konuşmacı
    • 10:10 - 10:20 Kalça eklemi anatomisi ve TKP’de kalça biyomekaniği
      • Kerem BAŞARIR
    • 10:20 - 10:30 Kalça eklemi fizik muayenesi ve radyolojik değerlendirme(şablonlama)
      • Fatih YILDIZ
    • 10:30 - 10:40 TKP Yüzey ve implant seçimi
      • Ömür ÇAĞLAR
10:40 - 11:30 KALÇA ARTROPLASTİSİ
Total Kalça Artroplastisinde Teknik Detaylar

  • Konuşmacı
    • 10:40 - 10:50 Ameliyathanede hasta hazırlığı ve Güncel Cerrahi yaklaşımlar
      • Fatih İbrahim PESTİLCİ
    • 10:50 - 11:00 Asetabuler komponent yerleşiminde püf noktaları
      • Ahmet Mazhar TOKGÖZOĞLU
    • 11:00 - 11:10 Çimentosuz Femoral komponent için teknik detaylar
      • Ahmet Mümtaz ALPASLAN
    • 11:10 - 11:20 Çimentolu Femoral komponent için teknik detaylar
      • Fahri ERDOĞAN
    • 11:20 - 11:30 Total kalça artroplastisini nasıl yapıyorum
      • Faik ALTINTAŞ
11:30 - 12:10 KALÇA ARTROPLASTİSİ
Kalça Artroplastisi Sonrası Olası Komplikasyonlar ve Çözüm Yöntemleri

  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:40 Bacak uzunluk eşitsizliği
      • Emre TOĞRUL
    • 11:40 - 11:50 Dislokasyon
      • Burak BEKSAÇ
    • 11:50 - 12:00 Nörovasküler yaralanmalar
      • Necdet SAĞLAM
    • 12:00 - 12:10 Periprostetik kırık
      • Turhan ÖZLER
12:10 - 13:40 DİZ ARTROPLASTİSİ
Total Diz Artroplastisinde Temel Bilgiler

  • Konuşmacı
    • 12:10 - 12:20 Diz ekleminin anatomisi ve kinematiği
      • Burak AKAN
    • 12:20 - 12:30 Fizik muayene ve ameliyat öncesi radyolojik değerlendirme, planlama
      • Gökhan KAYNAK
    • 12:30 - 12:40 Total diz artroplastisinde dizilim (Anataomik-Mekanik-Kinematik)
      • Ümit Sefa MÜEZZİNOĞLU
    • 12:40 - 12:50 TDP de implant seçimi
      • Cengiz ŞEN
    • 12:50 - 13:00 Turnike ve dren kullanımı gerekli mi?
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
    • 13:00 - 13:10 Patello femoral eklem sorunları; patellayı değiştirelim mi?
      • Semih AYDOĞDU
    • 13:10 - 13:20 Kime unikondiler, kime total
      • İlker ÇETİN
    • 13:20 - 13:30 Bilateral uygulama
      • Nejat GÜNEY
    • 13:30 - 13:40 Artroplastide robotik cerrahi
      • Asım KAYAALP
13:40 - 14:30 DİZ ARTROPLASTİSİ
Total Diz Artroplastisinde Teknik Detaylar

  • Konuşmacı
    • 13:40 - 13:50 Cerrahi açılımlar: Avantaj, dezavantajlar
      • Osman TECİMEL
    • 13:50 - 14:00 Varus dizde cerrahi teknik
      • BÜLENT ABDURRAHMAN ERDEMLİ
    • 14:00 - 14:10 Valgus dizde cerrahi teknik
      • Murat BOZKURT
    • 14:10 - 14:20 Fleksiyon kontraktürlü dizde cerrahi teknik
      • Ömer Faruk BİLGEN
    • 14:20 - 14:30 Diz artroartroplastisini nasıl yapıyorum
      • Bülent ATİLLA
14:30 - 15:10 DİZ ARTROPLASTİSİ
Diz Artroplastisi Sonrası Olası Komplikasyonlar Ve Çözüm Yöntemleri

  • Konuşmacı
    • 14:30 - 14:40 TDP sonrası ağrılı diz
      • İrfan ÖZTÜRK
    • 14:40 - 14:50 İnstabilite
      • İsmail Remzi TÖZÜN
    • 14:50 - 15:00 Bağ ve ekstansör mekanizma yaralanmaları ve çözümleri
      • Emin Ertuğrul ŞENER
    • 15:00 - 15:10 Periprostetik kırık
      • Ahmet Murat BÜLBÜL

02.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

03.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

04.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

05.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

06.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

07.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

08.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

09.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

10.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız

11.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 11:00 KALÇA ARTROPLASTİSİ
Tartışmalı Oturum

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 11:00 Enine Boyuna Kalça Artroplastisi: Vaka örnekleri üzerinden tartışma
      • Yunus İMREN
      • Özge KÖNER
      • İbrahim AZBOY
      • Çağatay ULUÇAY
      • İbrahim TUNCAY
      • Çetin IŞIK
      • Hande DENİZ GÜNEY
      • Gizem İrem KINIKLI
      • Kerem BAŞARIR
      • Fatih YILDIZ
      • Ömür ÇAĞLAR
11:00 - 14:00 DİZ ARTROPLASTİSİ
Tartışmalı Oturum

  • Konuşmacı
    • 11:00 - 14:00 Enine Boyuna Diz Artroplastisi: Vaka örnekleri üzerinden tartışma
      • Fatih İbrahim PESTİLCİ
      • Ahmet Mazhar TOKGÖZOĞLU
      • Ahmet Mümtaz ALPASLAN
      • Fahri ERDOĞAN
      • Faik ALTINTAŞ
      • Emre TOĞRUL
      • Burak BEKSAÇ
      • Necdet SAĞLAM
      • Turhan ÖZLER

12.12.2020 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
09:00 - 10:15 KALÇA ARTROPLASTİSİ
KALÇA PRATİK UYGULAMA 1:

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 10:15 Kalça Artroplastisi Radyolojik çalışma; şablonlama ve planlama
      • Burak AKAN
      • Gökhan KAYNAK
      • Ümit Sefa MÜEZZİNOĞLU
      • Cengiz ŞEN
10:15 - 11:30 KALÇA ARTROPLASTİSİ
KALÇA PRATİK UYGULAMA 2:

  • Konuşmacı
    • 10:15 - 11:30 Model kemikte çimentolu ve çimentosuz femoral komponent uygulama
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
      • Semih AYDOĞDU
      • İlker ÇETİN
      • Nejat GÜNEY
      • Asım KAYAALP
11:30 - 12:45 DİZ ARTROPLASTİSİ
DİZ PRATİK UYGULAMA 1:

  • Konuşmacı
    • 11:30 - 12:45 Diz Artroplastisi Radyolojik çalışma; şablonlama ve planlama
      • Osman TECİMEL
      • BÜLENT ABDURRAHMAN ERDEMLİ
      • Murat BOZKURT
      • Ömer Faruk BİLGEN
      • Bülent ATİLLA
12:45 - 14:00 DİZ ARTROPLASTİSİ
DİZ PRATİK UYGULAMA 2:

  • Konuşmacı
    • 12:45 - 14:00 Model kemik üzerinde kesiler ve protez uygulaması
      • İrfan ÖZTÜRK
      • İsmail Remzi TÖZÜN
      • Emin Ertuğrul ŞENER
      • Ahmet Murat BÜLBÜL