TEMEL BİLİMLER VE ARAŞTIRMA OKULU

3.03.2017 00:00:00 - 5.03.2017 00:00:00

TEMEL BİLİMLER VE ARAŞTIRMA OKULU

03.03.2017 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 08:30 Oturum
Açılış

  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:30
      • Okay BULUT
      • Emre ÇULLU
      • İlhami KURU
      • Mustafa BAŞBOZKURT
08:30 - 09:30 Oturum
Modül 1: Hücre, Genetik, Biyomalzeme, Biyomekanik ve Görüntüleme

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:38 Hücre ve Moleküler Biyoloji
      Çiler Çelik Özenci
    • 08:38 - 08:47 Kök Hücre
      • Feza KORKUSUZ
    • 08:47 - 08:53 Ortopedik Hastalıkların Genetik Kökeni
      • Ayşe Nurten AKARSU
    • 08:53 - 08:59 Biyomalzemeler
      • Nusret KÖSE
    • 08:59 - 09:04 İmplantlara Biyolojik Yanıt
      • Berk GÜÇLÜ
    • 09:04 - 09:15 Travmaya karşı sistemik yanıt
      • Vecihi KIRDEMİR
    • 09:15 - 09:23 Biyomekanik ve Kineziyoloji
      • Ahmet Esat KITER
    • 09:23 - 09:30 Katılımcı-Eğitici Buluşması (Radyoloji Uygulamaları)
      Hulusi Eğilmez
09:30 - 10:30 Oturum
Modül 2: Temel Anatomik Yapılar ve İşlevleri

  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:39 Kas-İskelet Sisteminin Gelişimi
      Petek Korkusuz
    • 09:39 - 09:51 Kemik dokusu, yapısı ve işlevi, kırık iyileşmesi
      • Şevki Öner ŞAVK
    • 09:51 - 09:58 Menisküsün yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Alpay Merter ÖZENCİ
    • 09:58 - 10:03 İskelet kası yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • İlhami KURU
    • 10:03 - 10:07 Periferik sinir yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 10:07 - 10:13 Tendon-bağ yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Ata Can ATALAR
    • 10:13 - 10:22 Spinal kord ve intervertebral diskin yapıları ve işlevleri
      • Murat SONGÜR
    • 10:22 - 10:30 Dikiş materyalleri ve halka dayanıklılığı
      • Emel GÖNEN BAŞ

04.03.2017 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:00 Oturum
Modül 3: Temel Patoloji (Etyopatogenez ve Patoloji)

  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:07 Enfeksiyonlar (osteomyelit, septik artrit, artroplasti sonrası enfeksyon, tüberküloz, viral enfeksiyonlar)
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 08:07 - 08:12 Osteonekroz
      • Özhan PAZARCI
    • 08:12 - 08:17 Metabolik Kemik Hastalıkları
      • Ahmet Turan AYDIN
    • 08:17 - 08:22 Osteoartrit
      • İlhan ÖZKAN
    • 08:22 - 08:28 Romatoid Artrit
      Sami Hizmetli
    • 08:28 - 08:32 Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Kemiğin İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • İrfan ESENKAYA
    • 08:32 - 08:48 Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Yumuşak Dokunun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • Metin Manouchehr ESKANDARİ
    • 08:48 - 09:00 Konferans: Eski Sivas

05.03.2017 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:30 Oturum
Modül 4: Temel Anatomi

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:38 Üst ekstremite işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 08:38 - 08:45 Üst ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Kürşad AYTEKİN
    • 08:45 - 08:51 Alt ekstremite işlevsel anatomisi
      Halil İbrahim Açar
    • 08:51 - 08:59 Alt ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat BOZKURT
    • 08:59 - 09:07 Vertebranın İşlevsel Anatomisine
      İbrahim Tekdemir
    • 09:07 - 09:30 Vertebranın İşlevsel Anatomisine Ortopedik Yaklaşım
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
10:00 - 11:00 Oturum
Modül 5: Bilimsel Çalışma İlkeleri

  • Konuşmacı
    • 10:00 - 10:25 Nasıl Yaparım?
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 10:25 - 11:00 Nasıl Yazarım?
      • Önder KALENDERER
11:00 - 12:00 Oturum
Modül 6: Temel Farmakoloji

  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:10 NSAİİ ve Kortizon
      • Seyran KILINÇ
    • 11:10 - 11:18 Trombositten zengin plazma (PRP)
      • Mustafa Nazım KARALEZLİ
    • 11:18 - 11:30 Antikoagülanlar
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
    • 11:30 - 11:38 Kondroprotektif Ajanlar
      • Hüsamettin ÇAKICI
    • 11:38 - 11:51 Antibiyotikler
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 11:51 - 12:00 Ağrı Yolakları ve NSAİ dışı Analjezikler
      • Alper DEVECİ