XVI. TEMEL BİLİMLER ve ARAŞTIRMA OKULU

23.02.2018 00:00:00 - 25.02.2018 00:00:00

XVI. TEMEL BİLİMLER ve ARAŞTIRMA OKULU

23.02.2018 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:00 Oturum
Açılış

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 09:00 Açılış
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
      • Emre ÇULLU
      • İrfan ÖZTÜRK
09:00 - 12:30 Oturum
Modül 1: Hücre, Genetik, Biyomalzeme, Biyomekanik ve Görüntüleme

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 15 Hücre ve Moleküler Biyoloji
      Çiler Çelik Özenci
    • 09:15 - 09:30 Kök Hücre
      • Feza KORKUSUZ
    • 09:30 - 09:50 Ortopedik Hastalıkların Genetik Kökeni
      • Ayşe Nurten AKARSU
    • 10:00 - 10:20 Biyomalzemeler
      • Nusret KÖSE
    • 10:20 - 10:35 İmplantlara Biyolojik Yanıt
      • Berk GÜÇLÜ
    • 10:35 - 10:50 Travmaya karşı sistemik yanıt
      • Vecihi KIRDEMİR
    • 10:50 - 11:05 Biyomekanik ve Kineziyoloji
      • Ahmet Esat KITER
    • 11:20 - 12:30 Katılımcı-Eğitici Buluşması (Radyoloji Uygulamaları)
      • Orhan OYAR
14:00 - 16:50 Oturum
Modül 2: Temel Anatomik Yapılar ve İşlevleri

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Kas-İskelet Sisteminin Gelişimi
      Petek Korkusuz
    • 14:15 - 14:35 Kemik dokusu, yapısı ve işlevi, kırık iyileşmesi
      • Şevki Öner ŞAVK
    • 14:50 - 15:05 Menisküsün yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Alpay Merter ÖZENCİ
    • 15:05 - 15:20 İskelet kası yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • İlhami KURU
    • 15:20 - 15:35 Periferik sinir yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 15:50 - 16:06 Tendon-bağ yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Ata Can ATALAR
    • 16:06 - 16:20 Spinal kord ve intervertebral diskin yapıları ve işlevleri
      • Murat SONGÜR
    • 16:20 - 16:45 Dikiş materyalleri ve halka dayanıklılığı
      • Emel GÖNEN BAŞ

24.02.2018 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 12:00 Oturum
Modül 3: Temel Patoloji (Etyopatogenez ve Patoloji)

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Enfeksiyonlar (osteomyelit, septik artrit, artroplasti sonrası enfeksiyon, tüberküloz, viral enfeksiyonlar)
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 08:50 - 09:10 Osteonekroz
      • Mithat ÖNER
    • 09:10 - 09:30 Metabolik Kemik Hastalıkları
      • Kubilay BENG
    • 10:00 - 10:20 Osteoartrit
      • Nurzat ELMALI
    • 10:20 - 10:40 Romatoid Artrit
      Emine Figen Tarhan
    • 11:10 - 11:30 Onkogenez ve Metastaz Patojenezi
      • Metin Manouchehr ESKANDARİ
    • 11:30 - 11:50 Kemik ve Yumuşak Dokunun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • İrfan ESENKAYA
    • 11:50 - 12:00 Tartışma.
12:00 - 12:45 Oturum
Konferans
12:45 - 13:00 Oturum
AGUH

25.02.2018 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 11:10 Oturum
Modül 4: Temel Anatomi

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Üst ekstremite işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 08:50 - 09:09 Üst ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      Taşkın Özalp
    • 09:30 - 09:50 Alt ekstremite işlevsel anatomisi
      Halil İbrahim Açar
    • 09:50 - 10:10 Alt ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat BOZKURT
    • 10:30 - 10:50 Vertebranın İşlevsel Anatomisi
      Tülin Şen Esmer
    • 10:50 - 11:10 Vertebranın İşlevsel Anatomisine Ortopedik Yaklaşım
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
11:20 - 12:20 Oturum
Modül 5: Bilimsel Çalışma İlkeleri

  • Konuşmacı
    • 11:20 - 11:50 Nasıl Yaparım?
      • Hakan ÖMEROĞLU
    • 11:50 - 12:20 Nasıl Yazarım?
      • Önder KALENDERER
13:00 - 15:30 Oturum
Modül 6: Temel Farmakoloji

  • Konuşmacı
    • 13:00 - 13:20 NSAİİ ve Kortizon
      • Tolga ATAY
    • 13:20 - 13:40 Trombositten zengin plazma (PRP)
      • Mustafa Nazım KARALEZLİ
    • 14:00 - 14:15 Antikoagülanlar
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
    • 14:15 - 14:30 Kondroprotektif Ajanlar
      • Cem Nuri AKTEKİN
    • 14:45 - 15:00 Antibiyotikler
      • Gökhan ÇAKMAK
    • 15:00 - 15:15 Ağrı Yolakları ve NSAİ dışı Analjezikler
      • Alper DEVECİ
    • 15:15 - 15:30 Tartışma