XIV. TEMEL BİLİMLER VE ARAŞTIRMA OKULU

4.03.2016 00:00:00 - 6.03.2016 00:00:00

XIV. TEMEL BİLİMLER VE ARAŞTIRMA OKULU

04.03.2016 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:00 Oturum
Açılış

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 09:00
      • Ahmet Fahir DEMİRKAN
      • Emre ÇULLU
      • İlhami KURU
      • Mustafa BAŞBOZKURT
09:00 - 12:35 Oturum
Hücre,Genetik,Biyomalzeme,Biyomekanik ve Görüntüleme

  • Moderatör
    • 09:00 - 12:35
      • Feza KORKUSUZ
  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:17 Hücre ve Moleküler Biyoloji
      A. Çevik Tufan
    • 09:17 - 09:30 Kök Hücre
      • Feza KORKUSUZ
    • 09:30 - 09:45 Ortopedik Hastalıkların Genetik Kökeni
      • Ayşe Nurten AKARSU
    • 09:45 - 10:00 Tartışma ve Kahve Molası
    • 10:00 - 10:20 Biyomalzemeler
      • Nusret KÖSE
    • 10:20 - 10:39 İmplantlara Biyolojik Yanıt
      • Berk GÜÇLÜ
    • 10:39 - 10:53 Travmaya karşı sistemik yanıt
      • Vecihi KIRDEMİR
    • 10:53 - 11:11 Biyomekanik ve Kineziyoloji
      • Ahmet Esat KITER
    • 11:11 - 11:20 Tartışma ve Kahve Molası
    • 11:20 - 12:35 Katılımcı-Eğitici Buluşması (Radyoloji Uygulamaları)
      Duygu Herek
12:35 - 14:30 Oturum
Yemek Arası
14:30 - 16:50 Oturum
Temel Anatomik Yapılar ve İşlevleri

  • Moderatör
    • 14:30 - 16:50
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
  • Konuşmacı
    • 14:30 - 14:43 Kas-İskelet Sisteminin Gelişimi
      Petek Korkusuz
    • 14:43 - 15:00 Kemik dokusu, yapısı ve işlevi, kırık iyileşmesi
      Fatih Demirkan
    • 15:00 - 15:15 Tartışma ve Kahve Molası
    • 15:15 - 15:27 Menisküsün yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Emre ÇULLU
    • 15:27 - 15:40 İskelet kası yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 15:40 - 15:52 Periferik sinir yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 15:52 - 16:03 Tartışma ve Kahve Molası
    • 16:03 - 16:15 Tendon-bağ yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Ata Can ATALAR
    • 16:15 - 16:30 Spinal kord ve intervertebral diskin yapıları ve işlevleri
      • Murat SONGÜR
    • 16:30 - 16:41 Dikiş materyalleri ve halka dayanıklılığı
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 16:41 - 16:50 Tartışma

05.03.2016 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 14:00 Oturum
Temel Patoloji(Etyopatogenez ve Pataloji)

  • Moderatör
    • 08:30 - 14:00
      • Ahmet Turan AYDIN
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Enfeksiyonlar (osteomyelit, septik artrit, artroplasti sonrası enfeksyon, tüberküloz, viral enfeksiyonlar)
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 08:50 - 09:10 Osteonekroz
      • Özhan PAZARCI
    • 09:10 - 09:30 Metabolik Kemik Hastalıkları
      • Ahmet Turan AYDIN
    • 09:30 - 10:00 Tartışma ve Kahve Molası
    • 10:00 - 10:20 Osteoartrit
      • İlhan ÖZKAN
    • 10:20 - 10:40 Romatoid Artrit
      • İlhami KURU
    • 10:40 - 11:10 Tartışma ve Kahve Molası
    • 11:10 - 11:30 Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Kemiğin İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • İrfan ESENKAYA
    • 11:30 - 11:50 Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Yumuşak Dokunun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri
      • Metin Manouchehr ESKANDARİ
    • 11:50 - 12:00 Tartışma
    • 12:00 - 12:45 Konferans: Eski Denizli
    • 12:45 - 14:00 Yemek Arası

06.03.2016 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 12:30 Oturum
Temel Anatomi

  • Moderatör
    • 08:30 - 12:30
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Üst ekstremite işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 08:50 - 09:10 Üst ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 09:10 - 09:20 Tartışma ve Kahve Molası
    • 09:20 - 09:40 Alt ekstremite işlevsel anatomisi
      Halil İbrahim Açar
    • 09:40 - 10:00 Alt ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat BOZKURT
    • 10:00 - 10:10 Tartışma
    • 10:10 - 10:30 Vertebranın İşlevsel Anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 10:30 - 10:50 Vertebranın İşlevsel Anatomisine Ortopedik Yaklaşım
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
    • 10:50 - 11:00 Tartışma ve Kahve Molası
    • 11:00 - 11:45 Bilimsel Çalışma İlkeleri - Nasıl Yaparım?
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 11:45 - 12:30 Bilimsel Çalışma İlkeleri - Nasıl Yazarım?
      • Önder KALENDERER
12:30 - 13:30 Oturum
Öğle Yemeği
13:30 - 16:00 Oturum
Temel Farmakoloji

  • Moderatör
    • 13:30 - 16:00 Fatih Demirkan
  • Konuşmacı
    • 13:30 - 13:50 NSAİİ ve Kortizon
      • Nusret ÖK
    • 13:50 - 14:10 Trombositten zengin plazma (PRP)
      • Mustafa Nazım KARALEZLİ
    • 14:10 - 14:20 Tartışma ve Kahve Molası
    • 14:20 - 14:40 Antikoagülanlar
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
    • 14:40 - 15:00 Kondroprotektif Ajanlar
      • Hüsamettin ÇAKICI
    • 15:00 - 15:10 Tartışma ve Kahve Molası
    • 15:10 - 15:30 Antibiyotikler
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 15:30 - 15:50 Ağrı Yolakları ve NSAİ dışı Analjezikler
      • Alper DEVECİ
    • 15:50 - 16:00 Tartışma
16:00 - 17:35 Oturum
Kapanış