TEMEL BİLİMLER VE ARAŞTIRMA OKULU DİYARBAKIR

28.02.2014 00:00:00 - 2.03.2014 00:00:00

TEMEL BİLİMLER VE ARAŞTIRMA OKULU DİYARBAKIR

28.02.2014 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:00 Oturum
Açılış
09:00 - 12:40 Oturum
Modül 1: Hücre, Genetik, Biyomalzeme, Biyomekanik ve Görüntüleme.

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 09:15 Hücre ve Moleküler Biyoloji
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 09:15 - 09:30 Kök Hücre
      • Feza KORKUSUZ
    • 09:30 - 09:45 Ortopedik Hastalıkların Genetik Kökeni
      Selahattin Tekeş
    • 10:15 - 10:30 Biyomalzemeler
      • Nusret KÖSE
    • 10:30 - 10:45 İmplantlara Biyolojik Yanıt
      • Mehmet Emre BAKİ
    • 10:45 - 11:00 Travmaya karşı sistemik yanıt
      • Halil BURÇ
    • 11:00 - 11:15 Biyomekanik ve Kineziyoloji
      • Ahmet Esat KITER
    • 11:40 - 12:40 Katılımcı-Eğitici Buluşması (Radyoloji Uygulamaları) Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji AD
14:00 - 17:00 Oturum
Modül 2: Temel Anatomik Yapılar ve İşlevleri.

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:15 Kas-İskelet Sisteminin Gelişimi
      Petek Korkusuz
    • 14:15 - 14:35 Kemik dokusu, yapısı ve işlevi, kırık iyileşmesi
      • Kutay Engin ÖZTURAN
    • 15:00 - 15:15 Menisküsün yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Emre ÇULLU
    • 15:15 - 15:30 İskelet kası yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 15:30 - 15:45 Periferik sinir yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 16:15 - 16:30 Tendon-bağ yapısı, işlevi ve iyileşmesi
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
    • 16:30 - 16:45 Spinal kord ve intervertebral diskin yapıları ve işlevleri
      • Murat SONGÜR
    • 16:45 - 17:00 Dikiş materyalleri ve halka dayanıklılığı
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU

01.03.2014 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 09:30 Oturum
Modül 3: Temel Patoloji (Etyopatogenez ve Patoloji)

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Enfeksiyonlar ( osteomyelit, septik artrit, artroplasti sonrası enfeksiyon, tüberküloz, viral enfeksiyonlar
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
    • 08:50 - 09:10 Osteonekroz
      • Necdet Serdar NECMİOĞLU
    • 09:10 - 09:30 Metabolik Kemik Hastalıkları
      • Ahmet Turan AYDIN
10:00 - 10:20 Oturum
Osteoartrit

  • Konuşmacı
10:20 - 10:40 Oturum
Romatoid Artrit

  • Konuşmacı
11:10 - 11:30 Oturum
Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Kemiğin İyi ve Kötü Huylu Tümörleri

  • Konuşmacı
11:30 - 11:50 Oturum
Onkogenez; Metastaz Patojenezi, Yumuşak Dokunun İyi ve Kötü Huylu Tümörleri

  • Konuşmacı
    • 11:30 - 11:50
      • Metin Manouchehr ESKANDARİ

02.03.2014 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:30 - 10:30 Oturum
Modül 4: Temel Anatomi.

  • Konuşmacı
    • 08:30 - 08:50 Üst ekstremite işlevsel anatomisi
      İbrahim Tekdemir
    • 08:50 - 09:10 Üst ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 09:30 - 09:50 Alt ekstremite işlevsel anatomisi
      Halil İbrahim Açar
    • 09:50 - 10:10 Alt ekstremite işlevsel anatomisine ortopedik yaklaşım
      • Murat BOZKURT
10:30 - 11:00 Oturum
Vertebranın İşlevsel Anatomisi

  • Konuşmacı
    • 10:30 - 11:00 İbrahim Tekdemir
11:00 - 11:20 Oturum
Vertebranın İşlevsel Anatomisine Ortopedik Yaklaşım

  • Konuşmacı
    • 11:00 - 11:20
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
11:20 - 12:20 Oturum
Katılımcı-Eğitici Buluşması (Kas-İskelet temel anatomisine yönelik pratik uygulama gerçekleştirilecektir)

  • Konuşmacı
    • 11:20 - 12:20
      • Murat BOZKURT
      Halil İbrahim Açar
14:00 - 16:30 Oturum
Modül 5: Temel Farmakoloji

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:20 NSAİİ ve Kortizon
      • Emel GÖNEN BAŞ
    • 14:20 - 14:40 Trombositten zengin plazma (PRP)
      • Osman Tuğrul EREN
    • 15:00 - 15:15 Antikoagülanlar
      • Osman Tuğrul EREN
    • 15:15 - 15:30 Kondroprotektif Ajanlar
      • Vasfi KARATOSUN
    • 15:45 - 16:00 Antibiyotikler
      Mustafa Çelen
    • 16:00 - 16:15 Ağrı Yolakları ve Analjezikler
      Haktan Kahraman