TOTBİD-TOTEK Çekirdek Eğitim Programı

13.09.2019 00:00:00 - 15.09.2019 00:00:00

Çekirdek Eğitim Programı 2019

13.09.2019 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
12:30 - 13:00 Kurs Oturumu
Açılış

  • Konuşmacı
    • 12:30 - 12:41 Kurs Başkanları
      • Ata Can ATALAR
      • Tolga ATAY
      • Kubilay BENG
    • 12:41 - 12:50 TOTEK Başkanı
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
    • 12:50 - 13:00 TOTBİD Başkanı
      • İrfan ÖZTÜRK
13:00 - 14:00 Kurs Oturumu
Çocuk Ortopedisi-1

  • Moderatör
    • 13:00 - 14:00
      • Önder KALENDERER
  • Konuşmacı
    • 13:00 - 14:00 Çocuk Kırıklarının Özellikleri // Çocuk Üst Ekstremite Kırıkları // Çocuk Alt Ekstremite Kırıkları
      • Kubilay BENG
14:00 - 15:20 Kurs Oturumu
Çocuk Ortopedisi-2

  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:30 Çocuklarda Kalça Sorunları (GKD, LCP, FBEK)
      • Önder KALENDERER
    • 14:30 - 15:20 Çocuklarda Ayak Sorunları (PEV, Metatartus, Adduktus, Vertikal Talus, Pes Planus)
      • Güney YILMAZ
15:20 - 15:35 Ara
Kahve Arası
15:35 - 16:40 Kurs Oturumu
Çocuk Ortopedisi-3

  • Konuşmacı
    • 15:35 - 16:12 Nöromuskuler Sorunlar (SP, Spina Bifida)
      • Hakan ÖMEROĞLU
    • 16:12 - 16:40 Yaşamın İlk Yılında Üst Ekstremite (Doğum felci, Parmak problemleri)
      • İlhami KURU
16:40 - 18:00 Kurs Oturumu
Travma-1

  • Moderatör
    • 16:40 - 18:00
      • Tolga ATAY
  • Konuşmacı
    • 16:40 - 17:15 Genel İlkeler // Kırık tedavisinde tespit ilkeleri // Politravmalı hastaya yaklaşım
      • Ömür ÇAĞLAR
    • 17:15 - 18:00 Açık kırıklar, Kırık komplikasyonları
      • Mahmut KALEM

14.09.2019 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 10:00 Kurs Oturumu
Travma-2

  • Konuşmacı
    • 08:00 - 09:00 Pelvis Asetabulum Kırıkları
      • AHMET ÖZGÜR YILDIRIM
    • 09:00 - 10:00 Diz Yaralanmaları, Tibia Kırıkları, Ayak Bileği ve Ayak Kırıkları
      • Tolga ATAY
10:00 - 10:15 Ara
Kahve Arası
10:15 - 12:15 Kurs Oturumu
Travma-3

  • Konuşmacı
    • 10:15 - 12:15 Üst Ekstremite Yaralanmaları (Omuz, Humerus, Dirsek, Ön Kol Yaralanmaları)
      • Bülent DAĞLAR
12:15 - 13:00 Ara
Öğle Yemeği
13:00 - 15:00 Kurs Oturumu
Erişkin Rekonstrüktif Cerrahisi

  • Konuşmacı
    • 13:00 - 15:00 Erişkin Rekonstrüktif Cerrahisi - Kalça (Artroplasti ve Artroplasti Dışı Tedaviler, Komplikasyonlar)
      • Murat KÖKEN
15:00 - 15:15 Ara
Kahve Arası
15:15 - 17:15 Kurs Oturumu
Erişkin Rekonstrüktif Cerrahisi - Dİz

  • Konuşmacı
    • 15:15 - 17:15 Erişkin Rekonstrüktif Cerrahisi - Diz (Artroplasti ve Artroplasti Dışı Tedaviler, Komplikasyonlar)
      • Doğaç KARAGÜVEN
17:15 - 18:15 Kurs Oturumu
Pediatrik Omurga

  • Moderatör
    • 17:15 - 18:15
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
  • Konuşmacı

15.09.2019 Program Information

Etkinlik programını indirmek için tıklayınız
08:00 - 09:00 Kurs Oturumu
El ve El Bileği Hastalıkları-1

  • Moderatör
    • 08:00 - 09:00
      • Güzelali ÖZDEMİR
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 09:00 El ve el Bileği Hastalıkları-1
      • Metin AKINCI
09:00 - 10:00 Kurs Oturumu
El ve El Bileği Hastalıkları-2

  • Konuşmacı
    • 09:00 - 10:00 El ve El Bileği Hastalıkları-2
      • Sırrı Sinan BİLGİN
10:00 - 10:15 Ara
Kahve Arası
10:15 - 11:15 Kurs Oturumu
Omurga: Yetişkin Omurga Hastalıkları

  • Konuşmacı
    • 10:15 - 10:35 dejeneratif Omurga
      • Mehmet Ali ŞEHİRLİOĞLU
    • 10:35 - 10:55 Spinal Travma
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
    • 10:55 - 11:15 Spondilolizis, Spondilolistezis
      • Tolga EGE
11:15 - 12:15 Kurs Oturumu
Spor Travmatolojisi

  • Moderatör
    • 11:15 - 12:15
      • Alper DEVECİ
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:15 Spor Travmatolojisi-1 : Üst Ekstremite (Omuz-Dirsek)
      • Alper DEVECİ
      • Cem Nuri AKTEKİN
12:15 - 13:00 Ara
Öğle Yemeği
13:00 - 14:00 Kurs Oturumu
Spor Travmatolojisi-2

  • Konuşmacı
    • 13:00 - 14:00 Spor Travmatolojisi-2: Alt Ekstremite (Kalça-Diz-Ayak Bileği)
      • Gökhan ÇAKMAK
      • Mehmet Hakan ÖZSOY
14:00 - 15:00 Kurs Oturumu
Ayak Cerrahisi

  • Moderatör
    • 14:00 - 15:00
      • Alper DEVECİ
  • Konuşmacı
15:00 - 15:15 Ara
Kahve Arası
15:15 - 16:45 Kurs Oturumu
Ortopedik Onkoloji

  • Moderatör
    • 15:15 - 16:45
      • Bahtiyar DEMİRALP
  • Konuşmacı
    • 15:15 - 15:50 Tümörlere Giriş ve Beningn Kemik Tümörleri
      • Hakan ATALAR
    • 15:50 - 16:15 Malign Kemik Tümörleri ve Metastazlar
      • Bahtiyar DEMİRALP
    • 16:15 - 16:45 Malign ve Benin Yumuşak Doku Tümörleri
      • Şefik Murat ARIKAN